Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 z aprobatą Volvo VDS 5

Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 z aprobatą Volvo VDS 5
18.6.2020

Syntetyczny olej do silników wysokoprężnych Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 został zatwierdzony przez Volvo do użytku w pojazdach wymagających oleju VDS 5.

Wraz z najnowszą specyfikacją dla oleju napędowego do silników wysokoprężnych Texaco Delo, Volvo dołącza do marek takich jak: Mercedes Benz, Cummins, Mack, Renault, Detroit Diesel i Ford, które również zatwierdziły ten produkt. Olej został opracowany w celu poprawy zużycia paliwa, wydajnej ochrony przed zużyciem silnika i optymalizacji jego żywotności.

Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 z technologią ISOSYN wykorzystuje niski SAPS spełniając wymagania emisji Euro VI. Powstał, aby zapewnić ochronę silników zgodnych z GHG 17 i EPA 2010 w samochodach ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym na paliwo o niskiej zawartości siarki (ULSD).

Produkt został opracowany do użytku w nowszych silnikach z systemami selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), filtrów cząstek stałych (DPF) i układów recyrkulacji spalin (EGR). Oferuje lepkość i system dodatków, które pomagają poprawić oszczędność paliwa nawet o 1,3% w porównaniu z olejami do silników wysokoprężnych SAE 15W-40.

Jako syntetyczny olej silnikowy o niskiej lepkości, przeznaczony do pracy w dużych obciążeniach, Texaco Delo 400 XSP-FA SAE 5W-30 wspiera ochronę przy zimnym rozruchu w silnikach działających w ujemnych temperaturach. Zawiera zaawansowane technologicznie środki dyspergujące i detergenty opracowane w celu rozproszenia sadzy i kontroli zużycia. Pomaga to utrzymać pierścienie, zawory tłoków i same tłoki w czystości, umożliwiając wydłużenie czasu ich sprawnego działania. 

Produkt pomaga zminimalizować konieczność czyszczenia systemu kontroli emisji filtra cząstek stałych (DPF). Zaawansowane, bazowe materiały syntetyczne i dodatki przekładają się na dłuższą żywotność, zapewniając wydłużone okresy między wymianami, dzięki kontroli zużycia, utleniania, szlamu i gęstnienia oleju.

Źródło: Texaco

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę