Tesla obniża ceny Modelu Y w Chinach

Tesla obniża ceny Modelu Y w Chinach F. Muhammad z Pixabay

Tesla ponownie obniżyła ceny swojego Modelu Y w Chinach. Nowa obniżka cen dotyczy Modelu Y Long Range i Modelu Y Performance, które kosztują teraz 14 000 juanów (ok. 1760 euro) mniej, co stanowi około 4% pierwotnej kwoty.

Model Y Long Range jest już dostępny w Chinach od 299 900 juanów (ok. 37 780 euro), a Model Y Performance od 349 900 juanów (ok. 44 080 euro). Podstawowa cena modelu Y z napędem na tylne koła pozostaje niezmieniona i wynosi 263 900 juanów (ok. 33 250 euro).

Innymi słowy, tylko modele z napędem na wszystkie koła i okrągłymi ogniwami NCA firmy LGES podrożały. Cena wersji z napędem na tylne koła z pryzmatycznymi ogniwami LFP firmy CATL pozostaje taka sama.

Tesla już w styczniu tego roku znacząco obniżyła ceny wszystkich samochodów Model Y i Model 3 w Chinach, wywołując obniżki cen u swoich konkurentów. Obecna obniżka cen wpłynęła również na nich, ponieważ ceny ich akcji spadły – na przykład w BYD, Leapmotor i Xpeng.

Istnieje również promocja dla klientów na Model 3, ale nie obniżka ceny: Tesla oferuje teraz dotację ubezpieczeniową w wysokości 8 000 juanów na podstawową wersję Modelu 3 w Chinach, ograniczoną do końca września. Ta dotacja ubezpieczeniowa nie jest dostępna dla Modelu 3 Performance (Long Range z napędem na wszystkie koła nie jest obecnie oferowany w Chinach).

Tymczasem podobno nowa edycja Tesli Model 3 ma rozpocząć seryjną produkcję w Chinach. Czas dostawy Modelu 3 obecnej generacji w Chinach wynosi od jednego do czterech tygodni i od dwóch do sześciu tygodni w przypadku Modelu Y.

Źródło: electrive.com

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę