TecAlliance wprowadza znaki jakości dla dostawców części TecCom

TecAlliance wprowadza znaki jakości dla dostawców TecCom TecAlliance
4.2.2022

Analogicznie do uznanych znaków jakości „TecDoc Certified Data Supplier” i „TecDoc Premier Data Supplier” TecAlliance wprowadza znak jakości „TecCom Certified Data Provider” dla dostawców części, którzy są podłączeni do platformy TecCom B2B.

Rozwiązania TecCom obejmują wszystkie procesy związane z obsługą zamówień na motoryzacyjnym rynku wtórnym. „TecCom Excellence Program” weryfikuje i certyfikuje jakość wiadomości dostawców w celu spełnienia wymagań klientów w zakresie spójności danych i standaryzacji.

TecCom Order to wiodąca platforma B2B do przetwarzania zamówień w Europie, używana przez ponad 280 producentów części i ponad 35 000 dystrybutorów na całym świecie. Od zapytań o dostępność i zamawianie części zamiennych po elektroniczne faktury i zwroty, wszystkie procesy są objęte różnymi rozwiązaniami TecCom.

– Jako firma zorientowana na klienta i godny zaufania partner, chcemy prowadzić naszą społeczność motoryzacyjnego rynku wtórnego do pomyślnej przyszłości – mówi właściciel produktu dr Loïc Winterhalter. – Jakość danych to kwestia, która dotyczy zarówno dostawców części, jak i kupujących. Dlatego chcemy zapewnić jakość przekazu na platformie TecCom poprzez przejrzysty proces walidacji i certyfikacji. Korzystają na tym wszyscy zaangażowani w łańcuch dostaw.

Jakość danych jako przewaga konkurencyjna

Dzięki pieczęci jakości „TecCom Certified Supplier” TecAlliance umożliwia dostawcom części udowodnienie ich wyjątkowej jakości. Przed certyfikacją format wiadomości jest analizowany w ścisłej współpracy z zespołem TecCom. Wynik walidacji jest wyświetlany na skali gwiazdek, która jest widoczna dla wszystkich klientów TecCom.

Standaryzacja umożliwia automatyzację procesów

Optymalna jakość przekazu to podstawa, aby dystrybutorzy mogli zautomatyzować i przyspieszyć procesy od zapytania o dostępność po odbiór towaru i weryfikację faktury. Program „TecCom Excellence Program” oferuje hurtownikom i dystrybutorom skuteczną możliwość porównania swoich dostawców. System ocen działa jak katalizator biznesowy, pozwalając kupującym ocenić nowe partnerstwa i wzmocnić istniejące relacje biznesowe.

– Przejrzystość i niezawodność to podstawa wszystkiego, co robimy. Dzięki naszej nowej inicjatywie umożliwiamy zamawiającym części korzystanie z lepszej jakości informacji. Dbamy o to, aby wielki sukces naszych dostawców w utrzymywaniu naszych wysokich standardów jakości był doceniany w całej branży – mówi Timo Frömberg, konsultant biznesowy w TecAlliance.

Więcej informacji o TecCom można znaleźć na stronie internetowej tec.al/TecCom.

Źródło: TecAlliance

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę