Targi Techniki Motoryzacyjnej powracają

Targi Techniki Motoryzacyjnej powracają Raven Media – Maciej Blum
22.3.2022

Od 7 do 10 kwietnia wszystkie motoryzacyjne drogi będą prowadzić do Poznania. Po pandemicznej przerwie Targi Techniki Motoryzacyjnej znów otwierają swoje podwoje dla branży części zamiennych i wyposażenia warsztatowego oraz fanów motoryzacji.

Wydarzenie organizowane jest co dwa lata. W ostatnim czasie kalendarz został jednak zaburzony przez pandemię koronawirusa – ostatnia edycja miała bowiem miejsce w 2018 r. Warto dodać, że tegoroczna odsłona TTM będzie pierwszym tak dużym wydarzeniem po przewie spowodowanej przez COVID-19.

Głód spotkań jest ogromny. – Czekaliśmy na te targi bardzo długo. Nie tylko my, jako organizator, ale również zwiedzający i wystawcy, którzy licznie się do nas zgłaszają – podkreśla Bartosz Dembiński, dyrektor Targów Techniki Motoryzacyjnej. – Pawilony systematycznie się zapełniają. Zostały już ostatnie wolne miejsca. Liczę, że czeka nas świetna edycja – dodaje.

TTM 2018 Raven Media – Maciej Blum

Co w strefie STM?

Targi są współorganizowane przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM), które ponownie zaprosi zwiedzających do swojej strefy, wypełnionej licznymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdą uczniowie, mechanicy oraz właściciele stacji kontroli pojazdów. Nie zabraknie również stoisk z myjniami samochodowymi.

– Już od wielu lat wspólnie z Grupą MTP mamy przyjemność współtworzyć przedsięwzięcie, podczas którego obecne są czołowe marki z sektora techniki motoryzacyjnej. To doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów i zbudowania nowych relacji biznesowych, co jest szczególnie istotne w tak wymagającym okresie dla całego przemysłu motoryzacyjnego – przyznaje Rafał Sosnowski, prezes STM.

Warsztat wiedzy i emocji

Od lat TTM są miejscem, w którym możemy sprawdzić swoją bieżącą wiedzę z zakresu techniki motoryzacyjnej. W tym roku program wydarzeń ponownie wypełnią liczne konkursy, takie jak Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskie Mistrzostwa Lakierników czy Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych.

Tradycyjnie jednym z punktów programu będzie także Żywy Warsztat. W tej interaktywnej strefie warsztatowo-diagnostycznej odbędą się pokazy najnowszych technik naprawczych. Zwiedzający będą mogli na żywo śledzić poczynania profesjonalistów z różnych dziedzin motoryzacji.

Koniecznie należy wspomnieć także o nowych punktach programu targów. Mowa tu o Scenie TTM, która będzie transmitowana na żywo w internecie, czy o wydarzeniach związanych z edukacją w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nagrody i wyróżnienia

Targi to także okazja do nagrodzenia najlepszych produktów oraz osób aktywnie działających w branży. Wystawcy biorący udział w wydarzeniu ponownie powalczą o Złoty Medal MTP. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana – po wnikliwej ocenie ekspertów – innowacyjnym produktom najwyższej jakości.

W trakcie TTM poznamy również najlepszych dziennikarzy motoryzacyjnych. Wszystko za sprawą plebiscytu Trade Press Award. Konkurs ma na celu promocję specjalistycznego dziennikarstwa, tworzonego w trosce o najwyższą jakość przygotowanych treści.

Co, gdzie i kiedy?

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się w dniach 7–10 kwietnia 2022 r. W tym samym czasie na terenie MTP zostanie zorganizowana kolejna edycja Poznań Motor Show. Bilety na oba wydarzenia można znaleźć na platformie ToBilet.pl.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę