Sztuka hamowania: fascynująca wystawa poświęcona hamulcom

Sztuka hamowania: fascynująca wystawa poświęcona hamulcom Brembo
8.7.2022

W dniach 6–18 września 2022 w Museo delle Culture (MUDEC) w Mediolanie odbędzie się wystawa prezentująca ponad 60 lat historii marki Brembo. Projekty, innowacje i badania zostaną przedstawione w formie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, aranżacji świateł i instalacji wideo.

„SZTUKA HAMOWANIA. Wciągająca wystawa o hamulcach”, która odbędzie się w MUDEC w Mediolanie w dniach 6–18 września 2022 r. opowiada historię przemysłu i kultowych produktów Brembo – światowego lidera w dziedzinie układów hamulcowych od ponad 60 lat. To wciągające doświadczenie multimedialne opracowały i wyprodukowały Brembo i Balich Wonder Studio.

Wystawa jest częścią programu artystyczno-kulturalnego MUDEC – Museo delle Cultura. Muzeum to miejsce wymiany myśli na temat współczesych zagadnień poprzez wizualizacje, występy i sztuki dźwiękowe, projektowanie i kostiumy. Dzięki projektowi wystawienniczemu w przestrzeni, która kiedyś mieściła dawny kompleks przemysłowy Ansaldo, Brembo odtwarza etapy przedsiębiorczej przygody, która na przestrzeni lat sprawiła, że firma łączy doskonałość włoskiego know-how, zdolnego do łączenia technologii i designu, z naciskiem na współczesność i przyszłość.

Dzięki interaktywnym instalacjom, projektom świetlnym i filmom zwiedzający zostaną poprowadzeni przez kształty, materiały, kolory, style i ewolucję układów hamulcowych, z ich charakterystycznymi elementami, takimi jak zaciski, tarcze i klocki. Nowoczesne technologie i design zaprezentowane będą w fascynującej podróży: od początków firmy do wyzwań przyszłości, takich jak zrównoważony rozwój i elektomobilność. 

Brembo zawsze łączyło osiągi i design, dzięki czemu hamulce tej marki zawsze się wyróżniają. Wystawa obejmie 8 działów tematycznych – pochodzenie, początek, wyścigi, badania, styl, design, świat, przyszłość.

Znajdź się w środku toru Formuły 1 lub MotoGP, poczuj dreszczyk emocji wyścigu samochodowego lub motocyklowego dzięki specjalnym rurom, które odtwarzają wrażenia dźwiękowe toru wyścigowego; wprowadź kształty tarcz hamulcowych przez stożki świateł laserowych; zanurz się w kinetycznej instalacji ponad 300 kolorowych zacisków hamulcowych, z których niektóre są zawieszone i poruszają się w sposób ciągły; podziwiaj jednoczęściowy zacisk Formuły 1 z jednego kawałka aluminium, który w 2/3 ożywa jako prawdziwa rzeźba; lub zatrać się w „pokoju Infinity” generowanym przez odblaskową powierzchnię tarczy „Greentive”. Na wystawie znajdziesz różnorodne multimedialne doznania, dzięki którym będziesz mógł zanurzyć się w świecie układów hamulcowych Brembo.

Szczególną uwagę zwraca się również na produkty, które doprowadziły Brembo do zdobycia najbardziej prestiżowych nagród za wzornictwo. Firma jest pierwszym producentem komponentów, który w 2004 roku zdobył Compasso d'Oro (najstarszą i najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego) za karbonowo-ceramiczny układ hamulcowy do samochodów drogowych, a w 2020 r. za zacisk hamulcowy Formuły E. Brembo otrzymało również nagrodę Red Dot Award: Product Design 2019, najbardziej pożądaną nagrodę za wzornictwo na świecie (za radialną pompę hamulcową Brembo 19RSC Corsa Corta).

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę