Superszybkie huby ładowania Ekoen już dostępne w aplikacji Elocity

Superszybkie huby ładowania dostępne w aplikacji Elocity Elocity

Warszawski hub ładowania Ekoen, zlokalizowany przy ul. Postępu 14 (to największe centrum biurowe w stolicy, zwane potocznie „Mordorem”), działa od końca stycznia 2023 roku. Obecnie to najnowocześniejsze tego typu miejsce w Polsce. Kierowcy znajdą tu sześć stanowisk ultraszybkiego ładowania: pięć wyposażono w złącza CCS2 (trzy o mocach 350 kW każdy, po jednym o mocy 240 kW i 150 kW) oraz jedno o mocy 50 kW ze złączem CHAdeMO. To oznacza, że – jak deklaruje Ekoen – naładowanie baterii w samochodzie potrzebujemy nie więcej niż 30 minut.

1,5 MW łącznej mocy stacji ładowania robi wrażenie nie tylko na miłośnikach elektromobilności. Podobnie jak zupełnie nowe podejście do budowania doświadczeń kierowców EV. Doskonale widać to na pierwszym, pięciostanowiskowym hubie ładowania, który powstał w Zielonej Górze. Ekoen zadbał tu o całodobową strefę relaksu, wygodne zaplecze gastronomiczne i ekran, na którym można śledzić stan ładowania swojego auta.

Otwierając na początku 2020 roku pierwszą stację Ekoen w Zielonej Górze, chcieliśmy przede wszystkim pokazać i przetestować rozwiązanie, które zmieni podejście do elektromobilności. Pionierski hub był eksperymentem, pierwszą taką stacją w Europie, ale opinie użytkowników szybko pokazały nam, że przyjęliśmy słuszny kierunek. Dlatego uruchomiliśmy kolejną lokalizację w Warszawie, a do końca roku chcemy udostępnić więcej stacji ładowania w Warszawie oraz innych, dużych miastach w Polsce – wyjaśnia Włodzimierz Hrymniak, członek Zarządu Ekoen.

Szybkie ładowanie, szybka płatność w aplikacji Elocity

Hub Ekoen ma zostać w przyszłości rozbudowany o komfortowe zaplecze dla użytkowników EV. Ale najpierw w hubach Ekoen zadbano o komfort tych kierowców, którzy zamiast płatności kartą, wybierają wygodną płatność za pomocą aplikacji Elocity. 

Wiemy, że choć wielu kierowców docenia możliwość płacenia za ładowanie kartą kredytową lub debetową, rośnie liczba użytkowników aplikacji mobilnych, które oprócz szybkiej płatności za ładowanie dają też możliwość wygodnego znalezienia najbliższej stacji czy realizowania kuponów promocyjnych. W aplikacji Elocity obecnych jest już ponad 20 000 kierowców i mam nadzieję, że w niedługim czasie wszyscy będą mieć możliwość korzystania z nowoczesnych hubów ładowania w swojej okolicy – zaznacza Michał Baranowski, CEO Elocity.

Ładowanie flot w hubach pod pełną kontrolą

Na połączeniu ultraszybkiego ładowania z narzędziami do zarządzania flotą w aplikacji Elocity skorzystają również fleet managerowie, dla których istotna jest nie tylko jakość sieci, z której korzystają pracownicy, ale także możliwość ładowania aut na szybkich stacjach. Z tego powodu bazy ładowania to rozwiązania pożądane szczególnie w centrach miast i tam, gdzie skupia się biznes. Dostępność hubów Ekoen w aplikacji Elocity to jedno z wielu narzędzi dedykowanych menadżerom flot (o pozostałych przeczytasz w tym artykule).

Źródło: Elocity

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę