Stellantis liderem polskiego rynku miejskich samochodów w pełni elektrycznych

Stellantis liderem polskiego rynku miejskich samochodów Stellantis

Należące do Stellantis marki zdominowały polski rynek w pełni elektrycznych miejskich samochodów osobowych i SUV-ów, uzyskując w okresie od stycznia do września br. 41,45% udziału w rynku łącznie w segmentach A, A-SUV, B, B-SUV oraz B-MPV.

  • Stellantis na 1. miejscu pod względem łącznego udziału w rynku w segmentach miejskich samochodów w pełni elektrycznych – A, A-SUV, B, B-SUV oraz B-MPV.
  • Fiat 500-e na pierwszym, a Abarth 500-e na trzecim miejscu w rankingu sprzedaży segmentu A samochodów w pełni elektrycznych.
  • W 100% elektryczne Peugeot E-208 i Opel Corsa-e na podium segmentu B (BEV).
  • 4 modele marek Stellantis: Jeep Avenger, Opel Mokkae, Peugeot E-2008 oraz DS 3 Crossback – w pierwszej piątce segmentu B-SUV samochodów elektrycznych.

Wśród najmniejszych miejskich pojazdów elektrycznych prym wiodą 2 modele: Fiat 500-e, który uplasował się na pierwszym miejscu tego segmentu oraz zajmujący trzecią pozycję sportowy Abarth 500-e.

W segmencie B miejskich samochodów elektrycznych, również 2 miejsca na podium zajęły modele należących do Stellantis marek popularnych. Peugeot E-208 został sklasyfikowany na drugiej, a Opel Corsa-e na trzeciej pozycji. 

Z kolei, produkowany w Polsce „Europejski Samochód Roku 2023” – Jeep Avenger zajął drugie miejsce na podium w segmencie w pełni elektrycznych B-SUV-ów, wyprzedzając o włos, zajmującego trzecią pozycję Opla Mokkę-e.

Na czwartym i piątym miejscu uplasowały się odpowiednio modele Peugeot E-2008 oraz DS 3 Crossback E-Tense. Stellantis kontynuuje swoją ofensywę modelową i konsekwentnie wzmacnia ofertę samochodów elektrycznych zgodnie z założeniami strategicznego planu Dare Forward 2030, w tym w segmentach samochodów miejskich.

Już w październiku w autoryzowanych salonach sprzedaży marki Opel pojawi się nowa Corsa Electric, która oferuje teraz mocniejszy silnik, a także nowy akumulator zapewniający zasięg do 405 km w cyklu WLTP2 .

Marka Citroën 17 października zaprezentuje nowego Citroëna ë-C3, aby sprostać wyzwaniu związanemu z przystępnymi cenowo, małymi samochodami elektrycznymi. Ponadto w listopadzie br. roku do sprzedaży trafi nowy Peugeot E-208. Model ten może być wyposażony w 100% elektryczny napęd, dysponujący zasięgiem do 400 km w cyklu WLTP2.

Natomiast włoski Fiat powraca do segmentu B, prezentując nowego Fiata 600-e, który zapewnia jeszcze większą przyjemność z jazdy. Model ten będzie dostępny w Polsce na przełomie roku.

Źródłó: Stellantis

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę