Sprzęgła i amortyzatory drgań AISIN Europe do samochodów o napędzie hybrydowym

Sprzęgła i amortyzatory drgań AISIN Europe do hybryd Inter Cars

AISIN Europe wprowadził 126 nowych pozycji do oferty zestawów, kompletów i superkompletów sprzęgieł, a także sześć nowych amortyzatorów drgań do samochodów marek Toyota i Lexus z napędem hybrydowym.

Normy emisji zanieczyszczeń są z roku na rok surowsze. Władze państw ściśle współpracują z instytucjami branżowymi oraz producentami samochodów i części, żeby jak najbardziej ograniczyć naszą zależność od paliw kopalnych. W całej Unii Europejskiej planowana jest rezygnacja z ich stosowania – zależnie od kraju – w latach 2030-2050. Bezpośrednim efektem tych działań jest wzrost zarówno wykorzystania, jak i sprzedaży samochodów z napędem hybrydowym.

Oznacza to, że liczba takich pojazdów na rynku wtórnym będzie z roku na rok coraz większa. Aby zachować konkurencyjność, mechanicy na rynku wtórnym muszą mieć dostęp do najnowszych produktów.

Dla AISIN priorytetem jest zapewnienie naszym klientom dostępu do najnowszych produktów. Dlatego bardzo dużo inwestujemy w badania i rozwój części nowych w naszej ofercie. Nasze części są łatwe w montażu. Cechuje je niezawodna jakość oryginalnego wyposażenia. Oferujemy wybór solidnych produktów, które pozwolą warsztatom mechanicznym spokojnie rozwijać działalność – mówi Bérenger Léonard, starszy kierownik ds. strategii rynku wtórnego.

AISIN oferuje szeroki wybór zestawów, kompletów i superkompletów sprzęgieł o jakości oryginalnego wyposażenia do wszystkich modeli. Najnowsze pozycje w ofercie są przeznaczone przede wszystkim do samochodów europejskich, ale są wśród nich również części do marek i modeli japońskich oraz koreańskich. Oferta została rozszerzona o 126 jednostek magazynowych (SKU). Dodane zostały części do wielu modeli, m.in.: Renault Clio, Megane i Kangoo, VW Golfa, Passata, Tiguana i Touran, Audi A3, Opla Astry i Skody Octavii.

Inter_Cars Inter Cars

Wszystkie elementy sprzęgła muszą dobrze ze sobą współdziałać, żeby efekt był optymalny, dlatego – jeżeli konieczna jest wymiana sprzęgła – zalecamy jednoczesną wymianę wszystkich komponentów. Nasze komplety i superkomplety sprzęgieł obejmujące wszystko, czego potrzeba do szybkiej, bezpiecznej, efektywnej wymiany, oferują mechanikom wiele korzyści – wyjaśnia Bérenger.

Oferowany przez AISIN wybór amortyzatorów drgań do pojazdów z napędem hybrydowym został wzbogacony sześcioma SKU. Są one przeznaczone do modeli Toyota Auris, Corolla, Prius, RAV 4 i Yaris. 

Amortyzator drgań pełni funkcję zarówno samego amortyzatora, jak i rozdzielacza zasilania między napędem termicznym i elektrycznym. Eksperci AISIN zalecają wymianę tej części, jeżeli przejście z napędu elektrycznego na termiczny nie przebiega płynnie. Amortyzatory drgań zużywają się stopniowo w każdym samochodzie. Ponieważ jednak sekwencja zmiany między napędem termicznym i elektrycznym w pojazdach z napędem hybrydowym powtarza się nieustannie, muszą one być uważniej obserwowane, ponieważ mogą zużywać się szybciej niż w tradycyjnych samochodach.

Źródło: Inter Cars

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę