Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego. Jakie są trendy i perspektywy branży motoryzacyjnej?

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego. Jakie są trendy i
16.7.2020

Jakie są obecne trendy i perspektywy branży motoryzacyjnej oraz jak pandemia wpłynęła na produkcję samochodów i rynek aftermarket? To główne pytania, na które odpowiadali eksperci podczas Spotkania Liderów Sektora Motoryzacyjnego organizowanego przez DNB Bank Polska SA. w ramach Wirtualnego Studia DNB. Jednym z zaproszonych ekspertów był prezes zarządu Inter Cars – Maciej Oleksowicz.

Spotkanie Liderów Sektora Motoryzacyjnego zorganizowane zostało w czwartek, 9 lipca. W trakcie 1,5 godzinnego webinarium zgromadzeni w studio goście poruszali najbardziej istotne kwestie dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji rynku motoryzacyjnego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ekspertami zaproszonymi do wyrażania swoich opinii byli Mirosław Michna – partner, szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej w KPMG Poland, Hans-Joachim Godau – członek zarządu Finanse, Zakupy i IT w Volkswagen Poznań, a także Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars.

W opinii Macieja Oleksowicza gałąź gospodarki, gdzie obecny jest Inter Cars, to obszar rynku, który w najmniejszym stopniu odczuł zmiany związane z pandemią koronawirusa.

Z pewnością rynek aftermarket ucierpiał mniej niż pozostałe. Warsztaty samochodowe działały podczas pandemii. Odpowiednie wcześniejsze zabezpieczenie dostaw z Chin pomogło Inter Cars utrzymać sprzedaż części samochodowych na podobnym poziomie. Naszą dużą przewagą stały się systemy informatyczne ukierunkowane na zamawianie części on-line. Od dawna pielęgnujemy ten obszar i sytuacja związana z koronawirusem niejako wymogła na naszych klientach korzystanie z tych rozwiązań. W przyszłości postaramy się jeszcze mocniej dopracować wszystkie narzędzia tak, aby były one naturalnym wyborem dla wszystkich osób zajmujących się naprawianiem pojazdów mechanicznych – mówił Maciej Oleksowicz.

Zebrani w studio eksperci przyznali, że branża motoryzacyjna stoi obecnie przed dużymi zmianami. Te firmy, które trafnie zdefiniują nadchodzące trendy są tymi, którym uda się utrzymać na rynku i zdobyć przewagę nad swoimi konkurentami.

Źródło: Inter Cars

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę