Schrader świętuje 175. rocznicę

Schrader
11.3.2019

Schrader Performance Sensors, marka części zamiennych koncernu Sensata Technologies, jest wiodącym producentem układów monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS). W tym roku Schrader świętuje rocznicę 175-lecia założenia.

Początek marki Schrader sięga 1844 r., kiedy to August Schrader założył sklep, w którym produkowano głównie gumowe zawory i kształtki. Później firma stała się znana dzięki wynalazkowi słynnego "zaworu Schradera", pneumatycznego zaworu do opon, który można znaleźć w większości pojazdów na drodze. W 1984 r. Schrader był pionierem we wprowadzaniu na rynek systemów TPMS, zdobywając mocną pozycję na rynku jako światowego lidera w zakresie OE i rynku wtórnego TPMS.

- To zaszczyt reprezentować markę, która istnieje tak długo jak Schrader - mówi Kelly Boor, dyrektor generalny działu Aftermarket Business firmy Sensata Technologies. - Ten kamień milowy jest hołdem złożonym naszym klientom, którzy podzielają naszą pasję do sprzedaży wysokiej jakości produktów, które pomagają im rozwijać się.

175. rocznica założenia firmy Schrader przypada zaledwie kilka miesięcy po sprzedaży działu zaworów do twardych części, który jest odpowiedzialny za wprowadzenie marki Schrader w świat motoryzacji na początku XX wieku. Wraz ze sprzedażą Schrader planuje skupić się w 100% na nowoczesnych technologiach, zapewniając jednocześnie swoim klientom ten sam poziom jakości.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę