Ruszyła nowa edycja Young Car Mechanic

Inter Cars
18.12.2017

Wraz z początkiem grudnia rozpoczął się pierwszy etap kolejnej odsłony konkursu Young Car Mechanic. Plebiscyt ma na celu wyłonić talenty, które powalczą o cenne nagrody i tytuł najlepszego młodego mechanika w 2018 r. Organizatorzy tej inicjatywy przewidzieli kilka zmian względem poprzedniej edycji, które dodatkowo podniosą prestiż konkursu.

Young Car Mechanic
Najnowsza edycja Young Car Mechanic podzielona została na 4 etapy. W pierwszym, który wystartował na początku grudnia, uczniowie 19 szkół ponadgimnazjalnych objętych programem Młode Kadry, dostali zaproszenie do rozwiązania testu online. Ma on za zadanie zweryfikować ich dotychczasową wiedzę w kwestii mechaniki pojazdowej. Ci, którym uda się go zdać, będą mogli wziąć udział w eliminacjach regionalnych, dających szansę walki o cenne nagrody podczas finału krajowego. To przedostatni etap, w którym weźmie udział 10 najlepszych zawodników. W trakcie jego trwania młodzi adepci sztuki naprawy samochodów będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną, bowiem czeka na nich szereg zadań przygotowanych przez dział szkoleń Inter Cars i partnerów konkursu. Trzech najlepszych finalistów ostatniego etapu krajowego, będzie mogło reprezentować swój kraj podczas rywalizacji międzynarodowej, będącej jednocześnie zwieńczeniem całego plebiscytu.

Jest to już druga odsłona tego konkursu rozgrywana w międzynarodowym środowisku. Pierwszy finał odbył się w maju 2017 r. i wzięli w nim udział uczestnicy z trzech państw – Polski, Litwy i Łotwy. W tegorocznej edycji Young Car Mechanic do wspomnianych krajów dołącz zawodnicy z Chorwacji i Estonii. To doskonała okazja do tego, aby porównać poziom kształcenia mechaników we wszystkich tych krajach.

Warto również wspomnieć o nagrodach, których łączna pula wynosi aż 100 tys. zł. Cała suma zostanie podzielona wśród, zwycięzców międzynarodowego finału, ich szkół, a także nauczycieli prowadzących zwycięskich uczniów.

Reklama

O Młodych Kadrach
Konkurs Young Car Mechanic to kolejne, realizowane przez Inter Cars, działanie kierowane do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje już ze szkołami z całej Polski w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę, niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu dwóch światów, przedsiębiorców i edukacji. Partnerami programu są bowiem wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to więc swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla nich łatwiejszy.

Źródło: Inter Cars

Powiązane firmy

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę