Rozwój sieci stacji paliw AS 24 przy polskich drogach

as 24
27.1.2020
Reklama
Reklama

Rozbudowa sieci stacji paliw to kluczowy element rozwoju AS 24 Polska. W 2020 roku kontynuowane będą działania zmierzające do powiększenia jej do 50 punktów.

Polska zajmuje strategiczne miejsce na drogowej mapie Europy. Tutaj krzyżują się główne szlaki transportowe w kierunkach wschód-zachód oraz południe-północ. Ich znaczenie wzmacnia intensywny rozwój nowoczesnej infrastruktury. W ślad za jej rozbudową podąża międzynarodowa sieć stacji paliw AS 24, która od ponad 30 lat aktywnie wspiera branżę TSL.

Reklama

W ubiegłym roku liczba punktów w Polsce przekroczyła 30. Nowe stacje paliw zostały otwarte w Dębicy, Krzywej, Nowym Sączu, Ostródzie i Radziszewie. Każda z nich przystosowana jest do obsługi pojazdów ciężarowych. Wybór każdej lokalizacji musi więc uwzględniać duży plac manewrowy z miejscem na parking, wysokie wiaty, szerokie podjazdy, jak i system wydajnych dystrybutorów z możliwością tankowania dwóch zbiorników jednocześnie.

W procesie planowania kolejnych dużą rolę odgrywają sami Klienci. Źródłem informacji są liczne spotkania organizowane z kierowcami na funkcjonujących już stacjach AS 24, jak i rozmowy prowadzone podczas branżowych targów. Jednym z nich jest doroczna TransLogistica.

Nasza strategia rozwoju do 2021 roku zakłada powiększenie sieci stacji paliw w Polsce do pięćdziesięciu punktów. Nie stawiamy przy tym na ilość, a jakość, bowiem każda nowa lokalizacja musi być realnym wsparciem w pracy kierowców pojazdów ciężarowych. Nasze punkty powstają więc przy głównych trasach transportowych, zarówno w ujęciu lokalnym, jak i międzynarodowym – mówi Cédric Vigneau, dyrektor zarządzający AS 24 w Polsce.

Reklama

Firma AS 24 oferuje kompleksowe wsparcie branży TSL. Jednym z cieszących się dużą popularnością obszarem działalności jest pomoc w odzyskiwaniu podatku VAT w całej Europie. Usługa ta oferowana jest w dwóch wariantach. Przygotowania i przesłania do odpowiedniego urzędu zestawienia transakcji ze wskazaniem wysokości podatku do zwrotu. W drugim kierowca uiszcza tylko kwotę netto, a AS 24 pokrywa VAT, który następnie rozlicza z organami skarbowymi.

Podstawowymi instrumentami do płatności jest nasza karta paliwowa. Oferujemy również urządzenie pokładowe PASSango. Za jego pomocą można uiszczać elektronicznie opłaty za przejazdy wybranymi drogami, mostami i tunelami w kilku europejskich krajach. Przygotowujemy się właśnie do rozszerzenia jego zasięgu o terytorium Niemiec – dodaje Cédric Vigneau.

Źródło: AS 24

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama