Rośnie zainteresowanie szkoleniami lakierniczymi

Multichem
24.6.2019

O przeprowadzanych szkoleniach dla lakierników rozmawialiśmy z Jakubem Tomaszewskm, konsultantem ds. produktów i systemów kolorystycznych w firmie Multichem.

Jakie jest zainteresowanie organizowanymi przez Państwo szkoleniami lakierniczymi?

Jakub Tomaszewski: Zainteresowanie szkoleniami lakierniczymi w ostatnim czasie niewątpliwie wzrasta. Widać to w liczbie zapytań, zgłoszeń oraz liczbie uczestników chociażby na naszych szkoleniach. Celujemy w grupy 6-8 osobowe, co świetnie przekłada się możliwość przetestowania aplikacji produktów oraz nauki w praktycznie zindywidualizowany sposób. Niepodważalnym czynnikiem przyczyniającym do większego zainteresowania szkoleniami jest opinia osób, które już przeszły szkolenie. Co bardzo mnie cieszy, to fakt, że lakiernicy chętnie poszukują opcji polepszenia swoich kwalifikacji, ma to wymierną korzyść dla ich umiejętności, jak i kieszeni.

Jakie obszary tematyczne cieszą się największym zainteresowaniem?

Pomimo ściśle określonej agendy szkoleniowej, to nie obejdzie się oczywiście bez pytań o kwestie towarzyszące lakiernictwu, co pokazuje różne potrzeby szkoleniowe. Bez dwóch zdań jednakże, tematyki, które są najczęściej poruszane to kolorystyka oraz lakiery bezbarwne. Te obszary tematyczne cieszą się największym zainteresowaniem, ale co ważniejsze ujawniają pewien trend – lakiernicy chcą poszerzać swoją wiedzę o tematyki wcześniej związaną wyłącznie z kolorystami, a ponadto „detailingowcami”. Jesteśmy na takie potrzeby odpowiednio przygotowani, kolory to nasza specjalizacja, a jeśli chodzi o detailing, wspiera nas popularny w kręgu detailingu Paweł Nowicki z MX Nowicki, którego serdecznie pozdrawiamy. Oczywiście tematyka podkładów, warstw dekoracyjnych, odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego nie jest nam obca i szkolenia dotyczące tych grup produktowych również widnieją w naszej ofercie.

Czy można oszacować poziom wiedzy wśród szkolących się osób? Czy są to raczej młode osoby, czy także bardziej doświadczone, dłużej pracujące już w branży?

Co do grup wiekowych, to zdecydowanie przeważa tutaj grupa wiekowa 21-40. Młodzi ludzi już z jakimś doświadczeniem w lakiernictwie. Są to lakiernicy, którzy podążają za newsami tematycznymi, śledzą wydarzenia, uczestniczą w forach dyskusyjnych. Przede wszystkim ze swojej strony jako szkoleniowca, muszę powiedzieć, że podejście lakierników napawa mnie optymizmem. Uczestnicy są otwarci na wiedzę, na różne sposoby aplikacji tego samego produktu, na otwartą debatę na najróżniejsze tematy oraz produkty różnych firm. Odwiedzają nas również eksperci z różnych firm, chcąc poznać granicę naszych produktów, daje to niezwykle ważne pojęcie o możliwościach danego produktu, tak by móc zmaksymalizować ich potencjał. Czasy schnięć to zdecydowanie najczęściej poruszana kwestia dotycząca technik lakierowania, w szczególności w metodzie mokro w mokro, jest to kwestia, która zostaje zawsze poruszona, gdyż jest krytyczna co do przebiegu dalszego procesu.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę