Rolki hamulcowe CERTUS dla aut z niskim zawieszeniem kół

Rolki hamulcowe CERTUS dla aut z niskim zawieszeniem kół WSOP
13.5.2021

Rolki CERTUS z progiem podnoszącym to nowa wersja urządzenia przeznaczona dla pojazdów o niskim zawieszeniu. Projekt ten został częściowo sfinansowany przez Unię Europejską.

Ciągły rozwój CERTUSA umożliwił powstanie nowych wersji urządzeń diagnostycznych. Kolejną z nich jest zestaw rolkowy z progiem podnoszącym. Jest to dodatkowy moduł z napędem pneumatycznym przeznaczony do urządzenia rolkowego CRB 3.5 (do obu jego wersji – dzielonej i niedzielonej).

Zastosowanie progu podnoszącego umożliwia wyjazd ze stanowiska bez pokonywania oporu rolek. Stopniowe obniżanie i następnie podnoszenie progu zmniejsza ryzyko uszkodzenia podwozia w pojazdach z obniżonym zawieszeniem. Przy najeździe na stanowisko próg jest podniesiony. Koło pojazdu znajduje się na wysokości posadzki. Po wjeździe na stanowisko próg opuszcza koła pomiędzy bębny urządzenia, a po zakończeniu pomiaru na powrót unosi badaną oś do wysokości posadzki.

CERTUS – najbardziej kompleksowe możliwości

Nowe urządzenia CERTUS to efekt prac badawczych prowadzonych od kilku lat w Centrum Badawczo-Rozwojowym WSOP w Knurowie.

– Stworzyliśmy cały typoszereg urządzeń, które znacząco zwiększają możliwości diagnostyczne linii CERTUS. Dotyczy to szerokiego wachlarza pojazdów: od tych nietypowych o bardzo wąskim rozstawie kół (quady, trójkołowce i inne), poprzez pojazdy ponadgabarytowe, przyczepy niskopodwoziowe i naczepy, a skończywszy na nisko zawieszonych samochodach sportowych. Linie diagnostyczne CERTUS oferują na polskim rynku najbardziej kompleksowe możliwości oceny skuteczności hamowania, a także umożliwiają zastosowanie linii CERTUS w nowych, do tej pory niedostępnych konfiguracjach – podkreślił Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Powstanie nowych urządzeń diagnostycznych CERTUS zostało częściowo sfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: Informacja prasowa firmy WSOP

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę