Rekordowy rok Opla został pobity

7.12.2015

W samym tylko listopadzie sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 655 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t.

Łącznie w tym roku do klientów trafiło 29 070 samochodów marki Opel, czyli o ponad 15% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 25 249 sztuk. Listopadowy wynik pozwolił zwiększyć udział w rynku w 2015 roku o 0,51 punktu procentowego, do 7,97%. Dzięki tak dobrym wynikom, Opel już sprzedał więcej samochodów na polskim rynku niż w najlepszym od siedmiu lat całym 2014 roku (28 038 sztuk).

- Już z końcem listopada zagwarantowaliśmy sobie lepszy roczny wynik sprzedaży niż w rekordowym 2014 roku. Liczymy na bardzo dobrą końcówkę tego roku, przede wszystkim ze względu na świetne przyjęcie nowego Opla Astry. Grudzień to także dobra okazja na atrakcyjny zakup pozostałych modeli z naszej gamy – komentuje Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Na początku listopada w salonach Opla w Polsce rozpoczęto sprzedaż nowej Astry. Klienci, decydujący się na zakup tego premierowego modelu, otrzymają dodatkowe wyposażenie o wartości do 3 tys. zł w cenie auta. Pod koniec listopada również miała miejsce polska premiera nowej Astry Sports Tourer. Model ten zainteresuje przede wszystkim rodziny oraz klientów flotowych, a pojawi się w salonach pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Klienci już mogą składać zamówienia na nową Astrę Sports Tourer.

Źródło: Opel, informacja Mototarget.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę