Rekordowa sprzedaż Auto Partner w 2020

Auto Partner
7.1.2021
Reklama
Reklama

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych, po 2020 roku wypracowała rekordowe przychody ze sprzedaży sięgające 1,7 mld zł, co oznacza wzrost o 13% r/r. W samym IV kwartale 2020 wyniosły one 433,5 mln zł (+18% r/r). W grudniu 2020 r. Grupa odnotowała 24-procentowy wzrost sprzedaży do 131,2 mln zł.

Grupa po spowolnieniu przychodów w wyniku wiosennego lockdownu już w II półroczu powróciła do dwucyfrowej dynamiki sprzedaży. Auto Partner regularnie zwiększa skalę działania zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym, którego udział w sprzedaży rośnie.

Reklama

– 2020 rok był dla nas katalizatorem zmian, okazją do optymalizacji procesów działania w firmie. Mimo pandemii kontynuowaliśmy strategiczne cele, takie jak dalsza poprawa rentowności, wzrost skali działania czy umacnianie obecności na nowych rynkach. Nawet w najtrudniejszych momentach związanych z obostrzeniami utrzymaliśmy ciągłość działania, realizowaliśmy dostawy na czas i wspieraliśmy warsztaty w ich bieżącej działalności. Po chwilowym spowolnieniu w czasie wiosennego lockdownu szybko powróciliśmy do comiesięcznych wzrostów sprzedaży. W efekcie 2020 rok zakończyliśmy rekordowym  w historii Auto Partner poziomem przychodów. Rośniemy szybciej niż rynek. Niepewność związana z dalszymi obostrzeniami i ich wpływem na rynek to kluczowe ryzyka, przed którymi stoi nie tylko nasza branża, ale biznes w Polsce i na świecie. Dystrybucja części to jednak rynek stosunkowo odporny na ewentualne wahania koniunktury i dający możliwości, które potrafimy wykorzystać – mówi Piotr Janta, Wiceprezes Zarządu Auto Partner S.A.

Źródło: Auto Partner

Reklama
Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama