Regenerowane przekładnie kierownicze BORG Automotive – kiedy fachowość zapewnia jakość?

Regenerowane przekładnie kierownicze BORG Automotive Inter Cars
31.3.2022

Jakość jest słowem kluczowym, jeśli chodzi o układy kierownicze, natomiast sam układ kierowniczy zapewnia kierowcy kluczową kontrolę nad kierowanym pojazdem. Jakość postrzegana przez klienta jest dokładnie tym, w co duński regenerator, firma BORG Automotive, właściciel m.in. marki Elstock, inwestuje wiele wysiłku, czasu i zasobów. Celem jest najwyższa jakość przynajmniej na równi z częściami OE.

Proces regeneracji przekładni kierowniczych Elstock opiera się na wieloletnim doświadczeniu. Producent wykorzystuje opracowane przez firmę innowacyjne metody inżynieryjne, aby umożliwić najbardziej efektywny proces i zapewnienie jakości. Wszystkie rdzenie przekładni kierowniczych, które firma regeneruje, przechodzą przez ten sam proces: są demontowane, czyszczone, sprawdzane i sortowane, regenerowane lub wymieniane i ponownie montowane. Wreszcie, każda jednostka jest indywidualnie testowana i poddawana rygorystycznej kontroli przed malowaniem i pakowaniem, aby spełnić oczekiwania i wymagania klientów.

Jakość nigdy nie jest zagrożona

Wśród różnych grup produktów BORG Automotive, te z grupy układów kierowniczych – przekładnie i pompy hydrauliczne – regenerowane są w oddziale firmy w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się know-how i doświadczenie związane z regeneracją układów kierowniczych.

Niezależnie od segmentu pojazdów, BORG Automotive regeneruje części zgodnie z najwyższymi standardami, dzięki czemu klienci mogą bez obaw montować zakupione produkty. Należy tutaj zwrócić uwagę że tylko rdzenie OE są regenerowane, a wszystkie krytyczne komponenty są w pełni wymieniane.

Podczas kontroli jakości wszystkie przekładnie i ich części są sprawdzane wizualnie, a drążki kierownicze podlegają ścisłej wewnętrznej zgodności ze standardami OE.

Po demontażu przekładni na części pierwsze, wszystkie przechodzą wieloetapowy proces mycia, aby zapewnić czystość ich elementów wewnętrznych i zewnętrznych. Po zmontowaniu jednostki są poddawane testom na końcu linii przy użyciu symulacji w świecie rzeczywistym, aby upewnić się, że ich wydajność funkcjonalna jest na poziomie OE.

Jakość napędzająca wzrosty

Produkty układów kierowniczych BORG Automotive odnotowały niezwykle wysoki wzrost sprzedaży oraz zainteresowania klientów na przestrzeni ostatnich lat. Wzrost ten napędzany jest głównie przez przekładnie kierownicze wspomagane hydraulicznie, których wielkość sprzedaży wzrosła 5-krotnie w ciągu ostatnich pięciu lat. Odbyło się to w dużej mierze dzięki ustrukturyzowanemu podejściu BORG Automotive do rozwoju procesów i dzięki ciągłemu naciskowi na poprawę jakości, która obecnie osiągnęła swój najwyższy historyczny poziom.

– Osiągnęliśmy poziom jakości, z którego nasi klienci są bardzo zadowoleni. Widzimy na przykład, że liczba otrzymywanych przez nas reklamacji wynosi prawie cztery razy mniej niż jeszcze dwa lata temu. Ten poziom jakości jest niezbędny, aby zadowolić naszych klientów OEM – powiedział Edin Elezovic, Product Manager ds. Kierowania w BORG Automotive.

Przekładnie kierownicze Borg Automotive dostępne są również w sieci sprzedaży Inter Cars. Obecnie w ofercie sieci znajduje się ok. 80 referencji przekładni kierowniczych wspomaganych hydraulicznie. Dokonując zakupu przekładni, klient ma możliwość zwrotu starej części, tzw. rdzenia i obniżenia finalnej ceny. Wszystkie przekładnie kierownicze objęte są 24-miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę