Korzyść dla Twojego warsztatu i dla środowiska – obejrzyj film

Recykling akumulatora – korzyści Inter Cars
9.5.2022

Mimo że akumulator należy do odpadów niebezpiecznych, dzięki recyklingowi można odzyskać niemal 100% masy urządzenia. Ponadto przekazanie go do utylizacji przekłada się na otrzymanie przez warsztat środków finansowych.

Serwisy samochodowe i motocyklowe w związku ze swoją działalnością są wytwórcami dużej ilości różnorodnych odpadów, w tym odpadów niebezpiecznych. Nieodpowiednie obchodzenie się z nimi może stanowić zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi, dlatego też gospodarkami odpadami jest drobiazgowo regulowana.

Kompleksowe wsparcie w obszarze ochrony środowiska oraz gospodarowania odpadami oferuje warsztatom platforma Bio Service. Zlecenie odbioru odpadów przez platformę Bio Service daje pewność, że ich utylizacja odbędzie się to w sposób zgodny z przepisami oraz w pełni bezpieczny dla środowiska.

Do odpadów, które wymagają odpowiedniej uwagi należą akumulatory i baterie. Wynika to z odpowiedzialności wobec swojego otoczenia i środowiska oraz restrykcyjne przepisów prawa.

Cieszymy się, że coraz więcej mechaników decyduje się na w pełni odpowiedzialne podejście do utylizacji odpadów warsztatowych. Szereg przepisów wymusza na serwisach mechanicznych określone zachowania, ale naszym zdaniem równie ważna jest rosnąca świadomość wagi naszego wpływu na środowisko. Dlatego stworzyliśmy animację, która w atrakcyjny sposób wyjaśnia, w jaki sposób można uniknąć zagrożeń wynikających z niewłaściwego obchodzenia się z akumulatorami samochodowymi i motocyklowymi.

 – mówi Adrian Siemiński, manager projektu Bio Service na rynku polskim.

Odpady warsztatowe nie muszą stanowić problemu dla serwisu motoryzacyjnego. Co więcej, akumulator należy do odpadów, których utylizacja jest wręcz okazją do pozyskania środków finansowych dla swojej firmy. Bio Service skupuje bowiem od warsztatów zużyte akumulatory w cenie 2,30 zł netto za kilogram.

Cena obowiązująca na dzień 06.05.2022 roku. Aktualne ceny oraz warunki dostępne są na stronie www.bio-service.pl.

Recykling to słuszna postawa

W składzie akumulatorów kwasowo-ołowiowych znajdują się szkodliwe związki chemiczne, które po przedostaniu się do otoczenia mogą spowodować oparzenia chemiczne. Kontakt z częścią z tych substancji zwiększa także ryzyko zachorowania na raka.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że poprawne użytkowany, składowany oraz utylizowany akumulator jest urządzeniem w pełni bezpiecznym. Recykling urządzenia pozwala natomiast na odzyskanie do ponownego użycia niemal 100% jego masy.

Źródło: Inter Cars

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę