Raport „Biznes i prawa człowieka – razem dla zrównoważonego rozwoju”

Biznes i prawa człowieka – razem dla zrównoważonego rozwoju UN Global Compact Network Poland

„Biznes i prawa człowieka – razem dla zrównoważonego rozwoju” to kolejna odsłona corocznego raportu UN Global Compact Network Poland, dotyczącego problematyki praw człowieka w biznesie. Do jego realizacji zaproszeni zostali eksperci, naukowcy oraz przedstawiciele biznesu, którzy podzielili się swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. W przygotowaniu raportu uczestniczyła również ekspertka BASF.

Prawa człowieka są uznawane za niezbywalne i uniwersalne. Przysługują każdemu człowiekowi niezależnie od tego, gdzie mieszka, jakiej jest narodowości, jaką ma płeć czy orientację seksualną i inne cechy osobiste. Prawa te są determinowane przez szereg różnych czynników, takich jak deklaracje i konwencje międzynarodowe, uniwersalne wartości etyczne, konstytucje oraz regulacje prawne w poszczególnych państwach, kulturę, edukację czy świadomość.

Jeśli chcemy, aby niesprawiedliwość i zło zostały wykorzenione, musimy im przeciwdziałać aktywnie. Także w naszym osobistym mikrokosmosie, rodzinie, miejscu pracy, środowisku przyjaciół. Nie dajmy sobie wmówić, że nie mamy wpływu. Prawa człowieka i ich przestrzeganie to nasza wspólna odpowiedzialność – mówi Kamil Wyszkowski, dyrektor wykonawczy UN Global Compact Network Poland.

W jaki sposób BASF walczy ze stereotypami i nierównościami? Co robi, aby wspierać młode pokolenie w wyborze właściwej ścieżki kariery? Jakie projekty edukacyjne prowadzi?

Na te pytania odpowiedzi można znaleźć w artykule pt. „Czym są prawa człowieka w BASF?” autorstwa Marta Bulwan, Aplikantki radcowskiej oraz Koordynator ds. Ochrony Danych Osobowych.

Raport „Biznes i prawa człowieka – razem dla zrównoważonego rozwoju” zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Basf Polska i UN Global Compact Network Poland

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę