PRODUKT ROKU 2019: Narzędzia do wymiany sprzęgieł 2CT

Schaeffler
2.7.2019

Kategoria w konkursie: wyposażenie warsztatu i oprogramowanie

Przekładnie z podwójnym sprzęgłem cieszą się coraz większym zainteresowaniem producentów pojazdów i coraz częściej trafiają do naprawy w niezależnych warsztatach.

Prawidłowa wymiana takiego sprzęgła wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, zestawów naprawczych (części) oraz niezbędnej specjalistycznej wiedzy.

Schaeffler oferuje całą gamę narzędzi warsztatowych umożliwiających prawidłową wymianę sprzęgieł 2CT. Oferta narzędzi składa się z bazowego zestawu naprawczego oraz zestawów uzupełniających. W zestawie bazowym znajduje się trawers z wrzecionem i trzpieniem oporowym, śruby do trawersu, wsporniki, szczypce do pierścieni Segera, magnes, podpora skrzyni z regulacją wysokości, dwie zaślepki do otworów w obudowie mechanizmu różnicowego, klucz do ustawienia DKZ, trzpień zwalniający blokadę systemu samoregulacji, widełki blokujące oraz multimedialna prezentacja objaśniająca sposób wymiany. Uzupełnieniem oferty producenta są specjalistyczne szkolenia techniczne obejmujące wymianę sprzęgieł suchych w pojazdach VW, Renault, Fiat, Alfa Romeo, Ford, Hyundai i Kia. Narzędzia Schaeffler to tylko część oferty kompletnych zestawów sprzęgieł 2CT dostępnych pod marką LuK.

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Zalety:

  • modułowy system narzędzi do wszystkich obecnych systemów sprzęgieł podwójnych z możliwością rozbudowy o przyszłe rozwiązania,
  • kompleksowa oferta szkoleń technicznych dla mechaników,
  • wsparcie w ramach portalu REPXPERT (broszury, multimedia infolinia techniczna),
  • oszczędność kosztów i czasu dla warsztatów,
  • nowe źródło dochodów dla warsztatów.

Schaeffler Polska Sp. z o.o.
ul. Szyszkowa 35/37
02-285 Warszawa
Polska

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę