Fabryki samochodowe wznawiają produkcję

Wznowienie produkcji w branży motoryzacyjnej

Polski przemysł motoryzacyjny potraktował poważnie plan rozmrażania gospodarki ogłoszony przez polski rząd. Już pierwsi producenci zapowiedzieli wznowienie produkcji w swoich fabrykach. 

Fabryki ruszyły

Po miesięcznej przerwie 20 kwietnia do pracy w Odlewni Volkswagen Poznań wróciło 450 pracowników. Zakład ruszył w niepełnym wymiarze – na 25% mocy produkcyjnych.

W pozostałych zakładach Volkswagen Poznań, w których powstają samochody dostawcze, produkcja wznowiona zostanie 27 kwietnia. Rozruch następować będzie etapami, a wielkość produkcji uzależniona będzie od dostępności części, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych.

Fabryki samochodowe wznawiają produkcję zdjęcie w treści artykułu

O wprowadzonych środkach bezpieczeństwa powiedział Mirosław Balcerek, Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy OM NSZZ Solidarność – Do nowych warunków dostosowaliśmy procesy produkcyjne, każdy z pracowników otrzyma ochronne maseczki oraz rękawiczki, wyeliminowaliśmy także miejsca w których pracownicy poprzez dotyk i użycie przepustki, musieli np. rejestrować czas rozpoczęcia i zakończenie pracy.

Polskie fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach i Wałbrzychu wznowiły działania 22 kwietnia. Produkcja silników benzynowych, wysokoprężnych, hybrydowych i układów napędowych w pierwszym etapie przywracania produkcji będzie odbywała się tylko na jedną zmianę pracowniczą.

Do starachowickiej fabryki MAN 20 kwietnia wróciło 1300 z 3500 pracowników, którzy także będą pracować na jedną zmianę. 

Bridgestone otworzyło swoje wszystkie europejskie placówki produkcyjne, czyli te znajdujące się we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Rosji. 
Źródło: AutoEXPERT, Business Insider

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę