Powstaje Valeo-Kapec

Valeo
14.12.2017

Nowa spółka Valeo będzie światowym liderem w produkcji przetworników momentu obrotowego, które stosowane są w automatycznych skrzyniach biegów oraz CVT.

W lutym 2017 r. Valeo ogłosiło podpisanie porozumienia z firmą PHC z Korei Południowej o stworzeniu joint-venture o nazwie Valeo-Kapec. Aktualnie zakończył się proces pozyskiwania wszystkich koniecznych zgód od urzędów ochrony konkurencji.

Nowa spółka zatrudni 3150 pracowników i będzie w pełni kontrolowana przez Valeo. Dzięki Valeo-Kapec przychody Grupy Valeo wzrosną o ok. 1 mld euro rocznie.

– Poprzez wzmocnienie współpracy z naszymi partnerami z Korei Południowej podwoimy nasz udział w rynku przetworników momentu obrotowego do automatycznych skrzyń biegów i CVT. To oznacza, że Valeo stanie się światowym liderem tego segmentu. Jednocześnie nasza zwiększona obecność w Korei umożliwi nam wzrost sprzedaży na pierwszy montaż do koncernu Hyundai-Kia – tłumaczy Jacques Aschenbroich, prezes i CEO Grupy Valeo.

Źródło: Valeo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę