Porsche prezentuje ekskluzywny dokument o swoim debiucie w Formule E

Porsche
10.1.2020
Reklama
Reklama

Przez kilka miesięcy ekipa filmowa towarzyszyła zespołowi Formuły E TAG Heuer Porsche w jego drodze do pierwszej serii wyścigów elektrycznych bolidów na świecie. Tak powstał fascynujący dokument pt. „Road to Formula E”, dostępny już w Newsroomie Porsche. Trwający 26 minut film nie tylko podsumowuje najważniejsze etapy i udany debiut Porsche w E-Prix Diriyah w Rijadzie (Arabia Saudyjska), ale dostarcza też widzom nowych, unikalnych informacji ze świata Porsche Motorsport.

– Porsche odnosiło niezliczone sukcesy na torach wyścigowych całego świata, zwłaszcza w legendarnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W związku z tym mamy wobec siebie wysokie oczekiwania – przyznał Amiel Lindesay, dyrektor operacyjny zespołu Formuły E TAG Heuer Porsche. – Po intensywnych przygotowaniach dołączyliśmy do pierwszej serii wyścigów bolidów na prąd i odgrywamy również znaczącą rolę w kształtowaniu przyszłości sportu motorowego w tym środowisku – powiedział fabryczny kierowca André Lotterer. – W ten sposób przez cały czas się uczymy – dodał jego kolega z zespołu, Neel Jani. – Szczególnie wtedy, gdy mierzymy się z konkurencją.

Reklama

Sukces w mistrzostwach Formuły E ABB FIA jest ważny nie tylko z punktu widzenia motorsportu. Innowacje z toru wyścigowego Porsche wprowadza do produkcji seryjnej. Rozwiązania ze sportu motorowego od zawsze miały znaczący wpływ na samochody sportowe przyszłości. – Porsche postrzega się jako pioniera zrównoważonej sportowej mobilności – wyjaśnił Malte Huneke, kierownik projektu technicznego w zespole Formuły E TAG Heuer Porsche. – Samochody napędzane energią z akumulatora stanowią obecnie główne wyzwanie dla branży motoryzacyjnej, a ich celem jest ograniczenie emisji CO2. Jesteśmy już na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Link do dokumentu: https://newsroom.porsche.com/en/2020/motorsports/porsche-road-to-formula-e-video-documentary-19695.html

Reklama

Źródło: Porsche

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama