Popularne turbosprężarki w ofercie BORG Automotive

Popularne turbosprężarki w ofercie BORG Automotive BORG Automotive

BORG Automotive stale rozszerza swoją ofertę turbosprężarek. Od czerwca do września tego roku dodano 28 nowych numerów części dla łącznie 1 226 typów pojazdów w Europie. 3 najpopularniejsze produkty katalogowe z najnowszej oferty już same w sobie stanowią dla rynku wtórnego doskonałą alternatywę wobec części oryginalnych, obejmując 7,7 miliona pojazdów poruszających się po europejskich drogach.

Dodanie nowego asortymentu do grupy turbosprężarek BORG Automotive oznacza, że obecnie posiada 821 dostępnych numerów części. Rozszerzona oferta, dostępna pod takimi markami jak: Elstock, DRI, Lucas i TMI, zwiększyła  pokrycie rynku motoryzacyjnego regenerowanych części zamiennych o 13 punktów procentowych, osiągając tym samym wynik na poziomie 80%. 

BORG Automotive posiada w portfolio nie tylko turbosprężarki typu wastegate, ale również te o zmiennej geometrii, aktywowane zarówno pneumatycznie, jak i elektrycznie.

BORG_Automotive BORG Automotive

3 popularne produkty z dużym potencjałem na rynku wtórnym 

Szczególnie interesujące dla dystrybutorów i warsztatów są 3 popularne produkty, które właśnie zostały wprowadzone przez Borg Automotive do oferty i mają duży potencjał rynkowy. Zacznijmy od turbosprężarki, którą Volkswagen-Group instaluje od 2017 r. w wielu modelach wyposażonych w jednostkę 1.5 TSi.

Pasuje ona zarówno do wersji z silnikiem benzynowym, jak i wariantu mild-hybrid i obejmuje około 60 modeli pojazdów, takich jak Audi A1, A3 i Q3, Seat Leon, Skoda Kodiaq i Octavia, a także VW Golf, Passat i Tiguan, co daje łącznie 1,8 miliona samochodów w Europie.

Ponadto, dla nowszych pojazdów z Grupy Volkswagena, BORG Automotive dodał do swojego asortymentu pneumatycznie uruchamianą turbosprężarkę z liniowym czujnikiem położenia (LPS). Stanowi ona dla dystrybutorów i warsztatów idealną alternatywę wobec oryginalnej turbosprężarki, montowanej w około 3,3 mln samochodów w Europie. Jest stosowana w wielu popularnych modelach grupy VAG wyposażonych w 2.0-litrowe silniki wysokoprężne. Obejmuje ponad 90 modeli pojazdów, od Audi A3 po Seata Leona, Skodę Octavię i Volkswagena Golfa.

Dodatkowo, na rynek wprowadzona została turbosprężarka dedykowana do silnika 1.2 PSA. Nadaje się do ponad 50 wersji pojazdów takich producentów jak Citroën, DS, Peugeot, Opel i Vauxhall z silnikiem 1.2 THP/PureTech, włączając w to modele Citroën C3 i C4, a także Peugeot 208, 308 i 3008 oraz Opel Crossland. Na europejskich drogach tego typu pojazdów jest około 2,6 miliona.

Jakość i wydajność na równi z OE

Każdy numer części gwarantuje idealne dopasowanie i wydajność, a dotyczy to zarówno nowych turbosprężarek, jak i całej oferty produktowej Borg Automotive. Dystrybutorzy i warsztaty otrzymują jakość odpowiadającą nowym oryginalnym częściom.

Wynika to z faktu, że BORG Automotive regeneruje wyłącznie oryginalne turbosprężarki (OE). Proces regeneracji odbywa się w wysoce wyspecjalizowanym hiszpańskim zakładzie grupy, który jest certyfikowany zgodnie z normą jakości DIN EN ISO 9001:2015, a także zgodnie ze szczególnie wymagającym standardem dostawcy IAFT 16949. 

W ramach złożonego procesu regeneracji BORG Automotive demontuje i sprawdza każdą turbosprężarkę. Zespół oczyszcza obudowę z pozostałości oleju i sadzy, poleruje drobne rysy na wlocie i naprawia gwinty, które nie przeszły kontroli jakości.

Drobne elementy i części zużywające się są wymieniane na części zamienne od renomowanych dostawców Tier 1 i Tier 2. Na koniec każda turbosprężarka przechodzi ponad 30 testów zgodnie ze specyfikacjami producenta.

Wszystkie nowe numery części i szczegóły dotyczące zastosowania w pojazdach zostały już udokumentowane na platformie TecDoc i w elektronicznych katalogach BORG Automotive. Turbosprężarki dostarczane są w postaci gotowej do montażu i objęte są dwuletnią gwarancją bez limitu kilometrów.

Źródło: BORG Automotive

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę