BORG Automotive uzyskuje "brązowy" status

BORG Automotive został doceniony BORG Automotive Group

W 2022 roku firma BORG Automotive ponownie została oceniona przez Ecovadis, największego i najbardziej renomowanego dostawcę ocen zrównoważonego rozwoju na świecie. Wynik: w porównaniu z poprzednim rokiem, niezależny producent części samochodowych w Europie poprawił swoją ocenę i uzyskał status brązowy. Ocena ta dostarczyła również pomysłów na dalsze ulepszenia, które BORG Automotive wprowadza w życie.

Regenerowane alternatory, sprężarki klimatyzacji, zawory EGR, turbosprężarki, pompy układu kierowniczego, przekładnie kierownicze, rozruszniki i zaciski hamulcowe firmy BORG Automotive już teraz przyczyniają się do odpowiedzialnego wykorzystania zasobów i redukcji emisji.

Borg_Automative_produkcja BORG Automotive Group

W porównaniu do nowych oryginalnych części zamiennych, produkcja tych regenerowanych części wymaga znacznie mniejszej ilości surowców i energii, co przekłada się na znacznie mniejsze emisje CO2

BORG Automotive dąży również do spełnienia wysokich standardów w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju poprzez wewnętrzne procesy zarządzania i produkcji. Aby zapewnić przejrzystość w tej polityce, firma poddaje się corocznej ocenie przeprowadzanej przez Ecovadis. Wyniki oceny za rok 2022 są już dostępne: BORG Automotive zdołał poprawić swoją ocenę o kilka punktów w porównaniu do roku 2021 i ponownie uzyskał status brązowy w ogólnej ocenie czterech kryteriów, tj. "środowisko", "praca i prawa człowieka", "etyka" oraz "zrównoważone zamówienia". 

BorgAutomotive_naklejka_recykling BORG Automotive Group

Firma osiągnęła najwyższą ocenę w kategorii środowiskowej. Ecovadis wskazał na szczególne mocne strony, takie jak ustalanie ilościowych celów oraz podejmowanie działań mających na celu redukcję zużycia surowców, wody, środków chemicnzych, energii, emisji gazów cieplarnianych oraz produkcji odpadów. 

Obecna ocena pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięcia statusu brązowego, ale nie traktujemy go jako okazji do spoczynku na laurach – wyjaśnia Sten Højland, dyrektor ds. zgodności w BORG Automotive Group. – Naszą aspiracją jest nieustanne doskonalenie się, i mamy jeszcze przed sobą pewien dystans do przebycia, zanim osiągniemy status srebrny lub złoty.

Sten Højland dodaje: – Dużą zaletą oceny Ecovadis jest to, że nie tylko uwidacznia ona trendy w dłuższym okresie czasu i ujawnia aktualny stan. W ramach rankingu Ecovadis wskazuje również obszary, w których możemy się jeszcze poprawić. W tym roku ponownie otrzymaliśmy listę sugestii, które teraz będziemy sukcesywnie analizować i w miarę możliwości wprowadzać w życie.

Źródło: BORG Automotive Group

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę