Podwójna wygrana Porsche Taycan w konkursie na Światowy Samochód Roku

Porsche
10.4.2020

W tegorocznym konkursie na Światowy Samochód Roku (World Car of The Year; WCOTY) elektryczne Porsche Taycan triumfowało w dwóch kategoriach: jako Światowy Luksusowy Samochód Roku oraz Światowy Sportowy Samochód Roku. Tym samym Porsche odniosło potrójne historyczne zwycięstwo wśród aut sportowych – to trzeci zwycięski model producenta po 911 oraz 718 Spyder/Cayman. W najnowszej edycji konkursu 86 dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata oceniało i głosowało na ponad 50 nowych modeli samochodów. Organizacja WCOTY ogłosiła laureatów podczas konferencji online na żywo.

Nagrody odebrał Michael Steiner, członek zarządu ds. badań i rozwoju: – To podwójne zwycięstwo – w kategoriach Światowy Sportowy Samochód Roku oraz Światowy Luksusowy Samochód Roku – podkreśla, co chcieliśmy osiągnąć, gdy projektowaliśmy Porsche Taycan. Zależało nam na stworzeniu skoncentrowanego na kierowcy, w pełni elektrycznego samochodu sportowego, który może rywalizować z dowolnym autem o wysokich osiągach. Jednocześnie skupiliśmy się na bezkompromisowej użyteczności na co dzień oraz nowoczesnym, cyfrowym luksusie i komforcie dla czterech pasażerów. Cieszymy się, że jury WCOTY nagrodziło te wysiłki.

Reklama

Długa lista nagród na głównych rynkach

Tytuły w konkursie na Światowy Samochód Roku kontynuują zwycięską serię: Porsche Taycan oraz nowe 911, wprowadzone na rynek w ubiegłym roku, zdobyły już około 40 międzynarodowych nagród, przede wszystkim na swoich głównych rynkach zbytu – w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i Chinach, ale także w Polsce. W przypadku Porsche Taycan są to na przykład:

• Samochód Roku magazynu „Top Gear” (Wielka Brytania)
• Game Changer of the Year: magazyn „Top Gear” (Wielka Brytania)
• Zielony Samochód Roku w Chinach: jury konkursu na Samochód Roku w Chinach (CCOTY)
• Samochód Roku w Niemczech: jury konkursu na Samochód Roku w Niemczech (GCOTY)
• Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie Auto Lider 2020 (czytelnicy polskich magazynów „Motor” i „Auto Moto”)
• Najlepszy Samochód Elektryczny w plebiscycie Tech Awards 2019 (organizowanym przez Komputerswiat.pl, PCLab.pl i Verdykt.pl)

Reklama

Porsche 911 było dwukrotnym zwycięzcą w konkursie niemieckiej edycji magazynu „auto, motor und sport” dla najlepszych samochodów (Best Cars) – jako Coupé oraz jako Cabriolet, a ponadto zdobyło następujące nagrody:

• Auto Trophy: wybór Czytelników magazynu „Auto Zeitung” (Niemcy)
• Najlepszy Sportowy Samochód Roku: magazyn „Auto Express” (Wielka Brytania)
• Najlepszy Samochód dla Kierowcy: magazyn „Motor Trend” (USA)
• Sportowy Samochód Roku w Chinach: jury konkursu na Samochód Roku w Chinach (CCOTY)

Niezmiernie się cieszymy z otrzymania tych nagród. To odzwierciedlenie pozytywnych opinii naszych klientów i świetna zachęta do naszej dalszej pracy – powiedział Oliver Blume, prezes zarządu Porsche – Uważamy się za pionierów zrównoważonej mobilności, a prezentując model Taycan, wprowadziliśmy na drogi emocjonujący, a także wysoce innowacyjny samochód sportowy – w pełni elektryczny i w 100% Porsche.

Mówiąc o nagrodach, które zdobyło nowe Porsche 911, Blume podkreślił – Za sprawą swojego charakterystycznego designu 911 od prawie 60 lat utrzymuje nas na ścieżce sukcesu. Kiedy dziecko rysuje sylwetkę samochodu sportowego, często przypomina ona właśnie 911. Nieprzerwanie, konsekwentnie pracujemy nad jego unikalną koncepcją techniczną. Z umieszczonym z tyłu silnikiem i stacyjką po lewej stronie kierownicy 911 stało się ikoną, a także punktem odniesienia dla każdego samochodu sportowego, z którym się mierzy.

Źródło: Porsche

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę