Pierwszy raport na temat rozwoju firmy Axalta

18.12.2014

Axalta Coating Systems (NYSE: AXTA), globalny dostawca farb ciekłych i proszkowych, przygotowała swój pierwszy raport na temat zrównoważonego rozwoju – jest on dostępny w kilku językach.

Pierwotnie raport opublikowano w wersji angielskiej, ale został on udostępniony udziałowcom z całego świata w wielu językach, a w tym także w języku chińskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim (w odmianie brazylijskiej).

Liczący 72 strony dokument, zatytułowany Raport na temat zrównoważonego rozwoju Axalta Coating Systems za rok 2013 (Axalta Coating Systems Sustainability Report 2013), który przygotowano zgodnie z wytycznymi Globalnej Inicjatywy Sprawozdawczej G4, podkreśla zaangażowanie firmy w kwestię zrównoważonego rozwoju, zawiera dane na temat wyników, a także relacje, zdjęcia i grafiki ilustrujące osiągnięcia firmy.

“To nasz pierwszy raport na temat zrównoważonego rozwoju i opowiada on historię naszego przekształcania się w niezależną firmę, zbudowaną na ponad 145-letnim doświadczeniu w branży powłok lakierniczych”, wyjaśnia Charlie Shaver, Prezes firmy Axalta. “Jako że jesteśmy globalnym liderem w branży farb, równowaga zawsze była częścią naszej kultury i raport opisuje nasze zaangażowanie w dynamiczny, zrównoważony rozwój.Poprzeczkę ustawiliśmy wysoko, by chronić środowisko, w którym prowadzimy działalność. Co nie mniej ważne, pracujemy po to, by dostarczać naszym klientom nowatorskie powłoki, które chronią ich produkty i poprawiają ich właściwości użytkowe”.

Raport zawiera prezentację klientów, produktów i usług firmy Axalta, a także opisuje szczególny wkład firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju, dzięki któremu materiały chronione powłokami służą dłużej i funkcjonują w sposób bardziej wydajny. W raporcie omówiono także wyniki operacyjne i finansowe firmy, środowisko, programy BHP, inicjatywy gospodarki produktami, nowatorskie możliwości w dziedzinie badań i rozwoju oraz zaangażowanie firmy na rzecz społeczności.

Wkład firmy Axalta łatwo jest dostrzec w raporcie i obejmuje on:

  • Skonsolidowane systemy 3-Wet (mokro na mokro) i Eco-Concept, które pomagają zmniejszyć zużycie energii przez klienta i koszty inwestycji, umożliwiając zwiększenie wydajności
  • Farby funkcjonalne nowej generacji do ochrony rurociągów transportujących ropę i gaz, biegnących na dużej głębokości lub pod dnem morza; farby te mogą uzyskać rekordową tolerancję temperatury, nawet do 155°C (311°F)
  • Zaangażowanie w zwiększenie możliwości produkcyjnych w dziedzinie lakierów wodorozcieńczalnych na terenie Chin
  • Zmniejszenie czasu cyklu na partię lakieru o około 30 procent w przeciągu pięciu lat, jakie miało miejsce w naszych zakładach
  • Wytwarzanie prądu z energii słonecznej, co zapewnia centrum operacyjnemu Axalta w Meksyku ponad 7500 kilowatogodzin energii rocznie
  • 15-procentowe ograniczenie emisji lotnych związków organicznych i niebezpiecznych zanieczyszczeń powietrza we wszystkich zakładach Axalta

Raport dostępny pod adresem www.axaltacs.com/sustainability.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę