Oszczędzanie wody także może przynosić zyski

Oszczędzanie wody także może przynosić zyski Mewa

Firma Mewa, dla której ważną zasadą jest inwestowanie zarówno w rozwój samego przedsiębiorstwa, jak też w ekologię, angażuje się w cały proces ochrony środowiska. Stopień czystości wody osiągany w zakładowej oczyszczalni ścieków wynosi 99,8%., a więc o wiele więcej niż wymagają tego urzędowo określone normy.

Optymalizacja procesów i maksymalne oszczędzanie zasobów naturalnych oznacza nie tylko lepszą realizację zasady zrównoważenia, ale także większą efektywność ekonomiczną. Zyskuje na tym nie tylko dostawca, ale także klienci i środowisko. 

Od chwili postania przed ponad 115 laty firma Mewa, będąc czołowym dostawcą w zakresie tekstyliów przemysłowych, kształtuje swoje procesy w sposób innowacyjny, udoskonalając je stale w raki sposób, by zminimalizować zużycie energii i wykorzystanie zasobów naturalnych, w tym również tych najcenniejszych, takich jak woda. 

Usługa firmy Mewa w zakresie czyściw bawełnianych wielokrotnego użytku przeznaczonych do zastosowań przemysłowych jest nadzwyczaj zrównoważona, a oszczędność zasobów realizowana jest w trakcie całego cyklu życiowego produktu: zarówno w fazie wytwarzania, jak i prania bawełnianych czyściw. Pranie realizowane jest w instalacjach charakteryzujących się wysokim stopniem innowacyjności technologii, co jest z korzyścią dla ochrony środowiska. 

Technologia prania przyjazna dla środowiska naturalnego 

Każda pralnia firmy Mewa dysponuje szeregiem instalacji służących do przetwarzania odzyskiwanych w trakcie prania substancji szkodliwych. Są to własne rozwiązania firmy służące ochronie środowiska. W porównaniu z tradycyjnymi technologiami prania pozwalają one zmniejszyć obciążenia środowiska naturalnego prawie o 85%.

Pranie tekstyliów odbywa się w oparciu o specjalną technologię, która w porównaniu z tradycyjnymi metodami pozwala zaoszczędzić do 50% wody wykorzystywanej w procesie prania. Umożliwia to opracowana przez firmę Mewa technologia ponownego wykorzystania wody, czyli tzw. system kaskadowy. System ten umożliwia ponowne wykorzystanie wody pochodzącej z głównego procesu prania i procesu płukania. Po przefiltrowaniu i odpowiednim przygotowaniu woda wykorzystywana jest w wielostopniowych procesach prania. W ten sposób firma Mewa redukuje prawie o połowę zużycie świeżej wody i zużycie energii niezbędnej do ogrzewania własnych instalacji 

Firma Mewa, dla której ważną zasadą jest inwestowanie zarówno w rozwój samego przedsiębiorstwa, jak też w ekologię, angażuje się w cały proces ochrony środowiska. Stopień czystości wody osiągany w zakładowej oczyszczalni ścieków wynosi 99,8%., a więc o wiele więcej niż wymagają tego urzędowo określone normy.

Należy również podkreślić, że pranie odbywa się przy użyciu odpowiednich, minimalnych ilości środków piorących i innych biodegradowalnych środków czyszczących. Skład oraz ilość środków piorących obliczane są w procesie sterowanym automatycznie, w oparciu o dane ściśle określone na podstawie praktyki i zweryfikowane przez zespół realizujący proces prania.

– Fakt, że Mewa była pierwszą firmą w branży tekstylnej, która uzyskała w 1997 roku międzynarodowy certyfikat w zakresie ochrony środowiska ISO 14001, czy też liczne nagrody, jakie firma otrzymała za wkład w zrównoważony rozwój, to tylko niektóre z dowodów na realizowane od ponad stu lat zaangażowanie firmy w ochronę środowiska – mówi Piotr Borowczyk, przedstawiciel firmy Mewa w Polsce.

 

Pranie i suszenie tekstyliów w zakładach Mewa jest technologią innowacyjną i przyjazną dla środowiska. Źródło: Mewa 
W procesie prania Mewa stosuje specjalną technologię, która pozwala zaoszczędzić do 50 % wody. Źródło: Mewa

 

Źródło: Mewa

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę