ORLEN udostępnił ultraszybką ładowarkę samochodową

Orlen uruchomił ultraszybką ładowarkę samochodów Orlen

PKN ORLEN uruchomił pierwszą w swojej sieci stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80% pojemności jego baterii w około 20 minut.
 

 

Ultraszybkie stacje ładowania samochodów

Nowe stacje ładowania umożliwią ładowanie samochodów aż o ⅔ szybciej w porównaniu ze stacjami o standardowej mocy do 50 kW. Zgodnie ze strategią, w sieci ORLEN powstaną kolejne tego typu urządzenia.

Do 2030 roku Grupa ORLEN będzie dysponowała co najmniej 1000 stacji ładowania w Polsce, w tym o mocy 150–350 kW. Z pierwszej, ultraszybkiej stacji ładowania można już skorzystać na autostradzie A1, na MOP Machnacz Południe. Dysponując mocą 175 kW, stacja jest w stanie naładować baterię o pojemności powyżej 70 kWh od 10 do 80% w nieco ponad 20 minut.

Urządzenie firmy Ekoenergetyka-Polska zostało wyposażone w złącza zgodne ze wszystkimi, dostępnymi na polskim rynku, modelami samochodów elektrycznych. Korzystając z aplikacji mobilnej ORLEN Charge, można uzyskać informację o dostępności złączy oraz monitorować bieżącą sesję ładowania.

W Polsce Grupa ORLEN posiada ponad 300 stacji o mocy do 50 kW i aż 160 urządzeń o mocy 50–150 kW. Rozszerzenie oferty o ultraszybkie ładowarki to odpowiedź na rosnące potrzeby klientów z rynku e-mobility. Biorąc pod uwagę wzrost popularności samochodów elektrycznych oraz rosnący potencjał kolejnych modeli, koncern zainwestował w innowacyjne stacje ładowania o dużej mocy.

Spółka, podobnie jak wcześniej całe otoczenie rynkowe, wprowadzi także aktualizację cennika na ładowanie aut elektrycznych. Nowe ceny obowiązywać będą od 22 listopada br. 

Źródło prasowe: ORLEN OIL

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę