Opona UltraContact NXT zwycięża na Swiss Automotive Show

Opona UltraContact NXT zwycięża na Swiss Automotive Show Continental

31 sierpnia 2023 r., najbardziej ekologiczna opona produkowana przez firmę Continental, została zwycięzcą w kategorii „Zrównoważony rozwój/środowisko” podczas szóstej edycji Swiss Automotive Show. Dzięki zawartości aż do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy, nowa opona letnia opona łączy w sobie wyjątkowo wysoki udział materiałów zrównoważonych z maksymalnym bezpieczeństwem i wydajnością. Jednocześnie wszystkie wymiary posiadają najwyższą możliwą ocenę na etykiecie UE („A”) w zakresie oporu toczenia, hamowania na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Continental rozpoczął produkcję opony w lipcu 2023 roku.

  • Najbardziej ekologiczna w dotychczasowej historii opona Continental zwycięża w kategorii „Zrównoważony rozwój/środowisko” w konkursie Swiss Automotive Show (SAS) Innovation Awards 2023
  • UltraContact NXT składa się w 65% z materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC PLUS
  • Nagroda jest wyrazem uznania dla ambitnych celów firmy Continental w zakresie zrównoważonego rozwoju

Continental postawił sobie bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o środowisko. Podchodzimy holistycznie – od projektowania opon przyjaznych dla środowiska, takich jak UltraContact NXT, po konsekwentną redukcję emisji w łańcuchu dostaw. Dziękuję naszemu ambitnemu zespołowi i jury za docenienie naszych wieloletnich innowacji w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Daniel Freund, dyrektor generalny Continental Suisse SA i dyrektor subregionu Alpy CH/AT.

Holistyczne podejście dla większego zrównoważonego rozwoju

Continental niestrudzenie pracuje nad rozwojem innowacyjnych technologii oraz zrównoważonych produktów i usług w całym swoim łańcuchu wartości, od pozyskiwania zrównoważonych materiałów po recykling zużytych opon. Do 2030 roku producent opon klasy premium zamierza wykorzystywać w swoich oponach ponad 40% surowców odnawialnych i pochodzących z recyklingu. UltraContact NXT to ważny krok w kierunku osiągnięcia tych ambitnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i zostania najbardziej postępowym producentem opon, zgodnie z programem strategicznym firmy Continental „Wizja 2030”.

Nagrody SAS Innovation Awards są wręczane co roku podczas Swiss Automotive Show przez Swiss Automotive Group. Jury złożone z doświadczonych ekspertów branży motoryzacyjnej przyznaje nagrody dla najbardziej innowacyjnych produktów, usług i technologii wystawców targów w kategoriach „Produktywność”, „Bezpieczeństwo” oraz „Zrównoważony rozwój/Środowisko”.

Źródło: Continental

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę