Nowy zakład UFI Filters Group w chińskiej prowincji Zhejiang

Nowy zakład UFI Filters Group w chińskiej prowincji Zhejiang UFI Filters
11.1.2022

UFI Filters Group, lider w dziedzinie filtracji i produkcji wymienników ciepła dla pojazdów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych, podpisało 31 grudnia 2021 r. umowę z Komitetem Zarządzającym Przemysłowo-Technologicznym Parkiem JiaXing w prowincji Zhejiang.

 

  • Pierwszy zakład UFI Filters Group specjalizujący się w zielonych technologiach w Przemysłowo-Technologicznym Parku JiaXing w dystrykcie XiuZhou prowincji Zhejiang (Chiny)
  • Wartość inwestycji to 25 mln euro, fabryka rozpocznie produkcję w 2023 r.
  • Siódmy zakład przemysłowy w Chinach kontynuuje globalną ekspansję UFI Filters Group w regionie Azji i Pacyfiku

Wydarzenie odbyło się za pośrednictwem wideokonferencji, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii. Udział w nim wzięli przedstawiciele lokalnych władz, Liu Dewei, Zastępca Sekretarza Partii Dystryktu XiuZhou, i Li ChenYuan, Członek Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin Dystryktu XiuZhou, a także Rocco Carlo Genchi, p.o. Konsula Generalnego Włoch w Szanghaju, i Paolo Bazzoni, Prezydent Chińsko-Włoskiej Izby Handlowej, oraz Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, i Simone Trazzi, APAC COO UFI Filters Group.

Inwestycja o wartości ok. 25 mln euro dotyczy działki do wspólnego zagospodarowania przez UFI Filters Group i Komitet Zarządzający Przemysłowo-Technologicznym Parkiem JiaXing w dystrykcie XiuZhou, na którym powstanie fabryka produkująca ekologiczne systemy filtracji i zarządzania termicznego opracowane specjalnie na potrzeby sektora „New Energy Vehicles”.

Obszar położony w regionie delty rzeki Jangcy jest przeznaczony pod rozwój przemysłowej produkcji zaawansowanych technologii wspólnie z władzami Szanghaju, gdzie UFI Filters posiada obecnie cztery zakłady zatrudniające ponad 1,6 tys. pracowników. Fabryka będzie liczyła 36 tys. m2 powierzchni zadaszonej – z halą produkcyjną i magazynem – z możliwością rozbudowy o dalsze 30 tys. m2 na sąsiedniej działce. Siódmy zakład w Chinach i dwudziesty na świecie przyczyni się do zwiększenia przyszłych wyników Grupy, docelowo będzie on osiągał przychody na poziomie ponad miliarda RMB i zatrudniał blisko 600 osób.

Rinaldo Facchini, CEO UFI Filters Group, komentuje: – Jesteśmy wdzięczni władzom JiaXing w dystrykcie XiuZhou prowincji Zhejiang za wsparcie i działania na rzecz realizacji naszego ambitnego planu stworzenia w Chinach pierwszego zakładu specjalizującego się w zielonych technologiach. Inwestycje w ekologiczne rozwiązania są wyrazem naszych wartości, a wprowadzanie innowacji to częścią kodu DNA firmy. Dzisiaj podpisujemy umowę na budowę naszego 20. zakładu przemysłowego na świecie. Ta inwestycja jest szczególnie ważna, ponieważ jesteśmy obecni w Chinach od 1983 r. (otwarcie fabryki filtrów w Bengbu), jak również w tym roku przypada 50. rocznica założenia Grupy i 25. rocznica utworzenia naszego pierwszego, zagranicznego przedsiębiorstwa w Chinach (Sofima Automotive Filters (Shanghai) Co Ltd). Teraz inwestujemy 25 mln euro w nowy zakład i przyszłe działania UFI Filters związane z zielonymi technologiami w Jiaxing w chińskiej prowincji Zhejiang.

Simone Trazzi, APAC COO UFI Filters Group, komentuje: – Siódmy zakład przemysłowy w Chinach będzie wspierać rozwój produktów dla sektora New Energy Vehicles, który jest przyszłością transportu osobowego i dostawczego, na najważniejszym i najbardziej dynamicznym rynku motoryzacyjnym świata. Od 2023 r. nasza fabryka będzie produkować zaawansowane systemy filtracji i zarządzania termicznego dla pojazdów elektrycznych. Ponadto, stworzymy nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe, w którym będziemy rozwijać nowe systemy i produkty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z władzami JiaXing w dystrykcie XiuZhou przy budowie fabryki w Przemysłowo-Technologicznym Parku, która będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie zakładem.

Źródło: UFI Filters

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę