Nowy Volkswagen ID.4 GTX – SUV z elektrycznym napędem

Nowy Volkswagen ID.4 GTX – SUV z elektrycznym napędem

Volkswagen  ID.4 GTX  doczekał się oficjalnej premiery pod koniec kwietnia bieżącego roku. To elektrycznie napędzane auto ma 299 koni mechanicznych, napęd na cztery koła i zasięg do 480 km. Wyposażony został w dwa silniki, jeden synchroniczny na tylnej osi o mocy 204 KM oraz drugi asynchroniczny znajdujący się przy osi przedniej.

 

Tworząc model elektrycznego GTI, postawiono przede wszystkim na tylni napęd. Dzięki temu, zdaniem twórców, samochód osiąga bardziej precyzyjne prowadzenie. Przednie koła nadają głównie kierunek jazdy. Chociaż rozpędzenie do setki zajmuje jedynie 6,2 sekundy, maksymalna prędkość została ograniczona do 180 km/h. Auto ma 1-biegową przekładnię redukcyjną, akumulator o pojemności 77 kWh netto, a średnie zużycie energii wynosi 18,2 kWh/100 km. Należy pamiętać o tym, iż nowy Volkswagen osiąga maksymalną moc przy zachowaniu pewnych parametrów. Są nimi baterie naładowane co najmniej w 88% oraz temperatura akumulatora mieszcząca się w przedziale 23 do 50 stopni. Volkswagen  ID.4 GTX to najmocniejsza, ale też najdroższa wersja w gamie dostępnych modeli. Podstawowa wersja kosztuje 226 190 zł. Patrząc jednakże na wyposażenie, samochód ten wart jest swojej ceny.

 

Ciekawa stylistyka pojazdu

Zaprezentowany wiosną model cechuje się bardzo ciekawą stylistyką. Widać iż twórcy włożyli wiele energii by nadać samochodowi elegancki charakter. Znaczna ilość akcentów została pomalowana na czarno. Są to takie elementy jak dach, spojler oraz wloty powietrza w pasie przednim. Jeśli chodzi o kabinę pasażerską, mamy tu konsolę oraz boki drzwi wyłożone czarnym, wykonanym ze skóry ekologicznej obiciem. Na fotelach znajdziemy czerwone przeszycia. Oświetlenie wnętrza cechuje się możliwością wybrania jednego z 30 dostępnych kolorów. Poza tym auto wyposażone jest w  nowoczesne części, takie jak futurystyczne aluminiowe obręcze kół 20” z ekskluzywnym wzornictwem GTX, czy też elegancka listwa świetlna pomiędzy reflektorami przednimi a logo Volkswagen. W standardowym wyposażeniu znalazł się również dyfuzor na bagażniku w szarym, metalicznym kolorze,nadając modelowi autentyczny wygląd.

Volkswagen ID.4 GTX

 

Lepsza adaptacja na drodze dzięki systemowi Traction

Nowy GTX ma wiele funkcji ułatwiających jazdy, a jedną z nich jest tryb jazdy „traction”. Zapewnia on doskonałą przyczepność i lepsze utrzymanie w pasie ruchu, nawet na śliskiej nawierzchni. Twórcom zależało na zapewnieniu bezpiecznej jazdy. Oprócz tego, postawiono na wyraźną komunikację komputera pokładowego z kierowcą. W połączeniu z systemem nawigacji drogowej pozwoli to łatwiej i spokojniej poruszać się po drogach.

Volkswagen ID.4 GTX

Volkswagen  ID.4 GTX  bez wątpienia robi wrażenie i znajdzie wielu zwolenników.  Auto o całkowitym napędzie elektrycznym generuję zerową emisję dwutlenku węgla do atmosfery, zapewniając przy tym bardzo przyzwoity zasięg do prawie 500 km. Samochód będzie dostępny w Polsce jeszcze tego lata.

 

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę