Nowy olej silnikowy od Texaco Lubricants

Nowy olej silnikowy od Texaco Lubricants Texaco

Przeznaczony do wysokowydajnościowych, niskoemisyjnych i turbodoładowanych silników 4-suwowych, HDAX 8200 SAE 40 to najwyższej jakości olej silnikowy typu dyspergator/detergent o wydłużonych przebiegach. Został opracowany z myślą o przedłużeniu okresów między wymianami oleju i zmniejszeniu czynności konserwacyjnych.

Produkty Texaco HDAX to rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, które można zintegrować z różnymi systemami wytwarzania energii. Kolejny w serii Texaco HDAX środek został stworzony specjalnie do najnowszej generacji wysokowydajnościowych, niskoemisyjnych i turbodoładowanych silników 4-suwowych. Jest zalecany do używania w tradycyjnych silnikach na gaz ziemny oraz instalacjach kogeneracyjnych. Dzięki specjalnej kompozycji o niskiej zawartości fosforu HDAX 8200 SAE 40 spełnia normy i wymagania katalizatorów, nadając się do stosowania z paliwami o niskiej zawartości siarki i chlorofluorowęglowodorów (CFC). Tym samym jest odpowiednią alternatywą dla olejów o wyższej liczbie zasadowej, takich jak HDAX 9500, używanych w środowiskach z wysoką zawartością CFC czy gazu kwaśnego.

HDAX 8200 SAE 40 oferuje wydłużone okresy między wymianami oleju oraz jego niższe zużycie dzięki podwyższonej odporności na utlenianie, nitrację i utrzymanie prawidłowego wskaźnika substancji zasadowych w oleju (TBN). Skuteczna kontrola osadów olejowych oraz poziomu zużycia oleju pomaga zadbać o czystość silnika, zmniejszając jego koszty konserwacyjne. 

Stworzony na bazie najwyższej jakości olejów, HDAX 8200 SAE 40 jest propozycją o bardzo niskiej zawartości siarki, azotu i substancji aromatycznych. Cechuje się złożonym składem dodatków zawierającym dyspergatory bezpopiołowe oraz detergenty, inhibitory korozji i środek przeciwzużyciowy, który zapewnia ochronę przed korozją i pomaga zapobiegać powstawaniu osadów w komorze spalania. Zoptymalizowany poziom popiołów zapewnia pełną kontrolę recesji zaworów i zapobiega potencjalnemu przedwczesnemu zapłonowi.

Olej HDAX 8200 SAE 40 uzyskał już aprobatę stworzonej przez firmę Rolls-Royce marki MTU dla silników gazowych serii 4000 (modele L61, L62, L63 i L64), a także producenta silników wysokoprężnych i gazowych Bergen Engines - dla silników na gaz ziemny (modele B36:45, B35:40, C26:33 oraz K-G1-2-3).

Gamę produktów z serii HDAX opracowano z myślą o korzyściach dla działalności w sektorze przemysłu, gdzie kluczem do sukcesu jest wysoka jakość i innowacyjność. Produkty HDAX odzwierciedlają te zasady, oferując konkretne rozwiązania oparte o szczegółową analizę danych.

Źródło: Chevron

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę