Nowy magazyn centralny LKQ Europe pod Krakowem

Nowy magazyn centralny LKQ Europe pod Krakowem LKQ Europe

Nowy magazyn centralny LKQ Europe zlokalizowany w kompleksie Kraków Airport Logistics Centre w Modlniczce oficjalnie rozpoczyna działalność. Ma ponad 11 000 m2 powierzchni użytkowej, zatrudnia do 200 osób w systemie trzyzmianowym. Nowy magazyn centralny będzie odgrywał ważną rolę w europejskim zasięgu logistycznym LKQ i będzie obsługiwany przez LKQ ELIT Polska, który zastąpi również dwa starsze magazyny w Dębicy i Krakowie.  

Inwestując w nowy magazyn centralny pod Krakowem, europejski lider Automotive Aftermarket buduje swoją przewagę konkurencyjną na lokalnych rynkach oraz rozbudowuje sieć logistyczną w Europie zgodnie ze swoim podejściem „logistyka bez granic”. 

Jan Dżaluk LKQ Central & Eastern EuropeChcemy jak najlepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów w Polsce, dlatego nieustannie dążymy do zwiększenia naszej zasobów logistycznych i poprawy jakości dostaw. Uruchomienie nowego magazynu centralnego ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju LKQ ELIT Polska i LKQ w regionie CEE. Dzięki inwestycji w Modlniczce zapewnimy naszym klientom nie tylko profesjonalną obsługę według światowych standardów, ale przede wszystkim inwestujemy w przyszłość

Jan Dżaluk,
Chief Operations Officer LKQ Central & Eastern Europe (CEE)
 

Inwestycja jest zgodna ze strategią LKQ w Europie, którą dobrze opisuje hasło „logistyka bez granic”. To odpowiedź firmy na rosnące zapotrzebowanie na produkty i usługi motoryzacyjne w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

– Zgodnie z podejściem LKQ Europe „logistyka bez granic”, magazyn centralny LKQ ELIT Polska znacząco przyczyni się do poprawy jakości i tempa dostaw do naszych klientów w Polsce. Inwestując w nowy magazyn centralny, LKQ buduje konkurencyjny przewagę na rynkach lokalnych i rozbudowę sieci w Europie – dodaje Dżaluk.

Nowoczesne centrum logistyczne z naciskiem na efektywność

Sprawnie zorganizowane procesy logistyczne to kluczowa przewaga konkurencyjna na rynku części samochodowych. Dlatego nowy magazyn centralny LKQ jest przygotowany do szybkiej obsługi motoryzacyjnego rynku wtórnego oraz klientów biznesowych i indywidualnych, którzy chcą skorzystać z bezpośredniego odbioru towaru. Magazyn centralny służy jako usługa Click & Collect dla e-sklepu LKQ, dzięki czemu klienci mogą wygodnie odebrać swoje towary. Lokalizacja w kompleksie Cracow Airport Logistics Centre to duży atut w zakresie dotarcia do centrum miasta, a także krajowego i międzynarodowego transportu lotniczego. Do magazynu centralnego można również łatwo dojechać bezpośrednią linią autobusową z centrum Krakowa.

Budynek wyposażony jest w 22 doki przeładunkowe oraz szereg nowych i nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym praca jest szybsza, łatwiejsza i bardziej efektywna. Na uwagę zasługuje czteropoziomowy system regałowy, wyposażony w system przenośników z automatycznym sortownikiem oraz 24 stanowiska pakowania. Wraz z systemami przenośników rolkowych z sorterem osiągającym znaczną długość prawie 600 metrów lub regałami o dużej rozpiętości magazyn centralny posiada inteligentny system dystrybucji części. Na powierzchni 700 m2 w magazynie centralnym znajdują się również biura, które będą pełnić funkcję oddziału LKQ ELIT Polska.

Zrównoważone i bezpieczne rozwiązania

Zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo to kluczowe priorytety dla LKQ Europe. Zgodnie ze strategią firmy, magazyn centralny LKQ ELIT Polska wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne i środowiskowe, wpływające m.in. na wzrost efektywności energetycznej i bezpieczeństwa pracy. Na dużej powierzchni budynku zamontowano świetliki, które wpuszczają naturalne światło do przestrzeni i poprawiają ogólny komfort pracy całego zespołu w magazynie centralnym.

Wraz z oświetleniem LED, izolacją dachu i przegrodami zewnętrznymi pomagającymi zminimalizować ucieczkę ciepła, inwestycja wkrótce otrzyma certyfikat BREEAM, najdłużej działającą na świecie metodę oceny, oceny i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budynków.

Źródło: LKQ Europe

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę