Nowy Fiat 600e. Elektryczny powrót do segmentu B

Nowy Fiat 600e. Elektryczny powrót do segmentu B Stellantis

Włosi przedstawiają nowego Fiata 600e, który idealne dopełnia gamę i wieszczy powrót marki do segmentu B.

  • FIAT powraca do segmentu B, prezentując Nowego Fiata 600e;
  • Nowy FIAT wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania;
  • Zaprezentowano topową wersję w gamie – La Prima i bardziej przystępną cenowo wersję – (RED).

Po sukcesie swojego poprzednika i bestsellera Fiata 600 z lat 50-tych nowy Fiat 600e plasuje się w samym centrum szybko rozwijającego się segmentu B.

Nowy Fiat 600e to idealne rozwiązanie zarówno dla miłośników jazdy miejskiej, jak i entuzjastów wycieczek za miasto i miłośników outdooru. Fiat 600e ma aż 4,17 metra długości i oferuje wygodną przestrzeń dla 5 osób. Ma ponadto najlepszy w swojej klasie schowek przedni oraz może pochwalić się zasięgiem wynoszącym ponad 400 km (wg normy WLTP w cyklu mieszanym) i prawie 600 km w mieście (wg normy WLTP w cyklu miejskim).

nowy_fiat_600e_tyl Stellantis

Nowy Fiat 600e – zasięg i czas ładowania

Włoski Fiat 600e wyróżnia się niezłymi możliwościami elektrycznymi. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 54 kWh zapewniają nowemu 600e zasięg wynoszący ponad 400 km w cyklu mieszanym i ponad 600 km w cyklu miejskim wg normy WLTP. Co więcej, aby zoptymalizować czas ładowania, nowy Fiat 600e został wyposażony w szybką ładowarkę (fast charger) o mocy 100 kW, która w bardzo krótkim czasie ładuje akumulator. Przykładowo, można naładować akumulator do 80% w zaledwie pół godziny, czyli mniej więcej tyle samo czasu, ile zajmuje spakowanie samochodu na weekendowy wyjazd.

Nowy model jest również wyposażony w ładowarkę pokładową o mocy 11 kW i kabel do ładowania Mode 3 niezbędny do użytku w domu lub na publicznych stacjach ładowania, pozwalający w pełni naładować akumulator w mniej niż 6 godzin. Silnik generuje moc 115 kW, zapewniając przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy. Każdy może prowadzić auto tak, jak lubi, dzięki trzem trybom jazdy – eco, normal, sport – które można wybrać w zależności od swojego stylu jazdy.

nowy_fiat_600e_wnetrze Stellantis

Filozofia Dolce Vita

Nowy Fiat 600e, nazywany również „większym” bratem 500e, zawdzięcza swoją nazwę modelowi 600. Jego nadwozie i wnętrze ucieleśnią włoskie poczucie piękna i filozofię Dolce Vita.

W porównaniu z Nową 500 udoskonalony wygląd nowego modelu posiada przód o bardziej zaostrzonych liniach, odświeżony chromowany napis 600 zarówno z przodu, jak i po bokach oraz nowe oświetlenie LED. Elegancki, a jednocześnie dynamiczny wygląd nadwozia, zapewniają większe koła (do 18" i średnicy 690 mm), czarne matowe listwy progowe i nadkola, a charakterystyczny włoski styl podkreśla także włoska flaga umieszczona na tylnym zderzaku.

Wnętrze Nowego Fiata 600e doskonale uosabia włoski styl Dolce Vita i ducha marki w wersji pop. Przede wszystkim, nowy Fiat 600e to pierwszy kompaktowy samochód oferujący terapię kolorami. Klienci mogą wybrać do 8 różnych kolorów zarówno jeśli chodzi o oświetlenie ambientowe, jak i podświetlenie przycisków na radiu, z domyślną kombinacją chromatyczną ton-sur-ton i łącznie 64 różnymi kombinacjami do wyboru. Co więcej, aby umilić podróż, fotel kierowcy jest wyposażony w regulację głębokości siedziska i funkcję masażu pleców.

nowy_fiat_600e_wewnatrz Stellantis

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Nowy Fiat 600e może być bogato wyposażony w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, dzięki którym jest idealny do codziennej jazdy. Oferuje jazdę autonomiczną na poziomie drugim, zapewniając wszystkie związane z tym korzyści podczas podróży.

Adaptacyjny tempomat (ACC) przyspiesza, zwalnia, hamuje w zależności od przestrzeni przed pojazdem. Inteligentny asystent prędkości to system wspomagania kierowcy, którego zadaniem jest reagowanie na ograniczenia prędkości na drodze, natomiast system wykrywania pojazdów w martwym polu wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe do monitorowania martwych punktów i ostrzega o wszelkich przeszkodach za pomocą diody ostrzegawczej w lusterku zewnętrznym.

Innowacyjne technologie obejmują również:

  • Funkcję Stop&Go;
  • Elektryczny hamulec postojowy;
  • Funkcję awaryjnego hamowana z systemem rozpoznawania pieszych i rowerzystów;
  • System wykrywania zmęczenia kierowcy w celu monitorowania jego poziomu skupienia na drodze.

Ponadto, czujniki 360° i kamera cofania 180° z dynamicznymi liniami siatki pomagają omijać wszelkie przeszkody podczas parkowania lub wykonywania skomplikowanych manewrów.

fiat_600e_la_prima Stellantis

La Prima i przystępna cenowo wersja (RED)

Nowy Fiat 600 (RED) będzie występować w kolorze czerwonym, który ma być znakiem rozpoznawczym zarówno na zewnątrz (od nadwozia po przednie i tylne logo), jak i wewnątrz (deska rozdzielcza, akcenty stylistyczne na tapicerce foteli wykonanej z tkaniny pochodzącej z recyklingu). Dostępne są jeszcze dwa kolory umożliwiające dodatkową personalizację auta: czarny i biały.

Nowy Fiat 600e La Prima ma oferować 100% stylu, technologii i komfortu, aby zapewnić wyjątkowe doświadczenie włoskiego Dolce Vita. Model jest dostępny w 4 różnych kolorach przywołujących na myśl włoskie piękno i naturalne krajobrazy tego kraju: Pomarańczowy Sun of Italy, Niebieski Sky of Italy, Beżowy Earth of Italy oraz Turkusowy Sea of Italy.

Zbieranie zamówień na Nowego Fiata 600 (RED) i La Prima ruszyło już 5 lipca, a pierwsze egzemplarze pojawią się na rynku włoskim we wrześniu.

Źródło: Stellantis

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę