Nowości TMD Friction na Automechanice we Frankfurcie

TMD Friction
7.9.2018

Już w najbliższy wtorek rozpoczną się we Frankfurcie najważniejsze w branży aftermarket targi Automechanika. TMD Friction zaprezentuje na nich nową w Europie markę klocków i tarcz hamulcowych.

Od lat branżowe targi Automechanika mają wiele lokalnych edycji w poszczególnych częściach świata. Jednak wciąż najważniejszym ich punktem jest Frankfurt nad Menem. Co dwa lata w tym miejscu spotykają się najwięksi producenci części i akcesoriów samochodowych z przedstawicielami sieci dystrybucyjnych, autoryzowanych serwisów oraz niezależnych warsztatów.

Wśród nich nie może zabraknąć firmy TMD Friction, globalnego producenta klocków i tarcz hamulcowych. Na powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych zostaną zaprezentowane popularne na aftermarkecie marki, jak Textar oraz Don. Gama tej ostatniej, specjalizującej się w pojazdach użytkowych, została właśnie rozszerzona o produkty do samochodów osobowych. Już teraz dostępnych jest ponad 600 referencji, kolejne będą systematyczne dołączane.

Absolutną nowością w europejskiej ofercie TMD Friction będzie nowa marka klocków i tarcz hamulcowych Nisshinbo. Są one przeznaczone do modeli samochodów produkowanych w krajach azjatyckich. Do tej pory rynkiem ich zbytu była przede wszystkim Rosja, Bliski Wschód, Afryka i Ameryka Południowa. Jak się okazuje, popyt na nie rośnie także na Starym Kontynencie.

– Nasza firma obecna jest na całym świecie, co wymaga zróżnicowania oferty względem potrzeb lokalnych rynków. Stąd w portfolio TMD Friction znajduje się kilka brandów klocków i tarcz hamulcowych do samochodów osobowych i użytkowych oraz pojazdów ciężarowych – mówi Sławomir Góralewski, Sales Director Eastern Europe Independent Aftermarket w TMD Friction – Dzięki temu możemy szybko reagować na zmieniające się trendy i potrzeby aftermarketu. Przykładem tego jest marka Nisshinbo, którą wprowadzamy do Europy, a najlepszym miejscem do jej oficjalnego zaprezentowania jest właśnie Automechanika we Frankfurcie.

Przedstawiciele polskiego oddziału TMD Friction zapraszają do odwiedzenia stoiska nr B80 w hali 6. Cała ekspozycja klocków i tarcz hamulcowych marek Don, Nisshinbo i Textar połączona będzie hasłem „This is our world”. Targi Automechanika we Frankfurcie nad Menem czynne będą w dniach 11-15 września 2018 roku.

Powiązane firmy

Źródło: Informacja prasowa TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę