Nowe świece zapłonowe z metali szlachetnych w ofercie NGK SPARK PLUG

Nowe świece zapłonowe NGK SPARK PLUG z metali szlachetnych NGK SPARK PLUG
6.4.2022

NGK SPARK PLUG, specjalista w zakresie zapłonu i czujników, wprowadził na rynek 12 nowych świec zapłonowych o zaawansowanej technologii, które zostały specjalnie zaprojektowane dla najszybciej rozwijającego się w Europie segmentu pojazdów osobowych.

Wszystkie oferowane referencje wchodzą w skład gamy świec z materiałów szlachetnych: Laser Iridium, Laser Platinum lub Iridium IX. Prawie wszystkie nowości są także zgodne z produktami z oferty oryginalnego wyposażenia NGK SPARK PLUG, co gwarantuje wyjątkową jakość i wydajność produktów.

Rozwój asortymentu NGK SPARK PLUG w obszarze części dla pojazdów osobowych daje większe możliwości działań sprzedażowych dla klientów rynku wtórnego. Nowe świece zapłonowe zaprojektowane zostały specjalnie dla najlepiej sprzedających się modeli samochodów takich producentów jak Honda, Volvo, Toyota, Land Rover i Audi. Szacuje się, że do 2024 roku nowy asortyment pokryje zapotrzebowanie parku samochodowego obejmującego ponad 1,8 mln pojazdów - co stanowi wzrost ilości o 32% w ciągu najbliższych dwóch lat (źródło: TecAlliance).

Dziesięć spośród nowo wprowadzonych na rynek świec zapłonowych to produkty, gdzie zastosowano dwa rodzaje z metali szlachetnych, które zapewniają najwyższą odporność na zużycie. Dodatkowo dzięki zastosowaniu cienkich elektrod środkowych zapewniają one doskonały zapłon. Trzy z nich typu Laser Iridium zostały wprowadzane na rynek wtórny dla następujących modeli popularnych na rynku pojazdów - referencja SILKR7H8 pasuje do Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 produkowanych od października 2017 roku; SILKGR9A7EG obsługuje silniki Porsche Boxter i Cayman 2.5 obecne na rynku od kwietnia 2016 roku, a ILNFR7A7G jest idealnym produktem dla modeli Opel/Vauxhall Insignia 2.0 produkowanych od kwietnia 2020 roku.

Jeden z modeli nowych świec zapłonowych Laser Iridium oznaczony referencją ILZKAR8J8SY zaprojektowany został do zastosowania w wyjątkowo dużej liczbie modeli Volvo i Hondy, w tym w najlepiej sprzedającym się modelu Volvo XC60 2.0 (zarówno benzynowym, jak i hybrydowym typu plug-in) oraz w Hondzie CR-V 1.5 VTEC. Kolejną nowością jest referencja SILZKAR8G7Y, która obejmuje popularne modele Land Rover Defender, Discovery, Evoque i Range Rover produkowane od marca 2017 roku. Dodatkowo świece zapłonowe Laser Iridium DILKAR7B8, DILKAR8J9G i ILZKAR7E11S pasują do wielu modeli Subaru, Toyoty i Hondy, natomiast świece zapłonowe Laser Platinum LTR6BP13 i PFR7S11EG zapewniają zapłon w modelach Forda i Audi.

Niezmiennym celem firmy NGK SPARK PLUG jest dostarczanie optymalnych, wysokowydajnych świec zapłonowych dla każdego pojazdu. Tych 12 nowych, ważnych referencji stanowi dodatkowy, szybko rosnący potencjał sprzedaży dla naszych klientów na rynku wtórnym,  zapewniając przy tym najwyższą jakość, z której słynie nasza firma

podsumowuje Frank Massia, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA, NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH.

Pod względem technologicznym świece zapłonowe NGK SPARK PLUG z podwójnym metalem szlachetnym z serii Laser Iridium mają laserowo spawaną elektrodę środkową ze stopu irydu oraz przyspawaną tą samą technologią płytkę platynową na elektrodzie masy, co zapewnia optymalną wydajność i żywotność. Seria Laser Platinum wykorzystuję płytki platynowe umieszczone na elektrodach środkowych i masowych także z wykorzystaniem technologii laserowej, gwarantując stałą moc zapłonu przez cały okres eksploatacji świecy zapłonowej.

Świece zapłonowe Iridium IX tej firmy, zaprojektowane ze stopu irydu na niezwykle cienkiej elektrodzie środkowej, zapewniają większą efektywność zapłonu mieszanki oraz wydłużoną żywotność w porównaniu ze standardowymi świecami niklowymi.

Od 20 kwietnia 2022 r. wszystkie nowości zostaną umieszczone w aplikacji TecDoc. Zostaną one również uwzględnione w nowym katalogu świec zapłonowych pojazdów czterokołowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ngkntk.com.

Źrodło: NGK SPARK PLUG

 

 

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę