Nowe referencje klocków hamulcowych Textar do Lexusa

Textar
7.5.2019

Dzięki systematycznemu poszerzaniu oferty z klocków hamulcowych Textar korzystać mogą także właściciele nowych na rynku modeli samochodów. Nie inaczej jest w przypadku debiutujących niedawno modeli Lexusa.

Od ponad dekady Lexus koncentruje się na produkcji samochodów z napędem hybrydowym. Zastosowany w nich układ hamulcowy narażony jest na duże obciążenia termiczne związane między innymi z systemem odzyskiwania energii podczas hamowania. Zasadom termodynamiki sprostać musi zarówno okładzina cierna, jak i sama konstrukcja klocka hamulcowego. Dlatego warto stawiać na rozwiązania oferowane przez renomowanych producentów.

Powiązane firmy

Textar oferuje do dwóch nowych na rynku modeli Lexusa ES i UX tę samą referencję klocków hamulcowych (nr 2243401). W opakowaniu znajdują się cztery jednakowe elementy o wymiarach 121,3x42,7x14,5 mm z przeznaczeniem na tylną oś.

Przy wątpliwościach dotyczących doboru referencji Textar do konkretnego modelu samochodu, można skorzystać z katalogu TecDoc lub aplikacji BrakeBook.

Źródło: Textar

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę