Nowe opony Hankook w elektrycznym SUV-ie Škoda Enyaq iV

Nowe opony Hankook w elektrycznym SUV-ie Škoda Enyaq iV Hankook Tire

Producent opon klasy premium Hankook Tire kontynuuje rozszerzanie swojej oferty oryginalnego wyposażenia dla pojazdów elektrycznych (EV), montując swoje opony w elektrycznym modelu Škoda Enyaq iV. Škoda Enyaq iV będzie wyposażona w opony Ventus S1 evo 3 ev opracowane specjalnie dla samochodów elektrycznych, podobnie jak siostrzany model z tej samej grupy, Volkswagen ID.4. W zależności od wariantu modelowego pierwszego elektrycznego SUV-a marki Škoda dostępne są rozmiary od 18 do 20 cali.

  • Idealne połączenie niskich oporów toczenia i doskonałej przyczepności.
  • Dwuwarstwowa osnowa zapewniająca wysoką stabilność i niską wagę.
  • Specjalna mieszanka bieżnika jest odpowiedzią na bardzo wysokie momenty obrotowe pojazdów elektrycznych.

Hankook i Škoda już w przeszłości ściśle ze sobą współpracowały. Tym bardziej cieszymy się, mogąc teraz kontynuować naszą wieloletnią i pełną zaufania współpracę nad pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em tej marki – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe – Opona Ventus S1 evo 3 ev, perfekcyjnie dostosowana do potrzeb pojazdów elektrycznych, w połączeniu z nowym modelem Skody wnosi istotny wkład w zrównoważoną mobilność – dodaje Lee.

Dlaczego opony Hankook? Wystarczy spojrzeć na specyfikację

Ventus S1 evo 3 ev łączy w sobie niskie opory toczenia i wysoką nośność. Wyposażona w opony premium Hankook, dynamicznie stylizowana Škoda Enyaq iV spełnia wszystkie wymagania, aby efektywnie wykorzystywać energię akumulatora i tym samym zapewniać jak największy zasięg, co wciąż stanowi jedno z najważniejszych kryteriów dla pojazdów elektrycznych.

Jednocześnie opona Hankook Ventus S1 evo 3 ev jest dopasowana do nowego elektrycznego SUV-a Skody w najdrobniejszych szczegółach, aby pewnie harmonizować się z wynikającą z koncepcji większą masą pojazdu we wszystkich sytuacjach drogowych. Hankook wyposażył specjalnie zaprojektowaną oponę do samochodów elektrycznych w dwuwarstwową osnowę wykonaną z wysokowydajnych włókien. Oferuje ona bardzo wysoką stabilność i zapewnia niską masę własną w stosunku do swoich rozmiarów.

Kolejną cechą opony Ventus S1 evo 3 ev jest specjalna mieszanka bieżnika. Niezawodnie radzi sobie ona z typowymi dla pojazdów elektrycznych bardzo wysokimi momentami obrotowymi, zapewniając doskonałą przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Opory toczenia przez cały czas pozostają na niskim poziomie.

Cechą szczególną opon w rozmiarze 20 cali ze ścianą boczną o zmniejszonej wysokości jest dodatkowe wzmocnienie na bazie stali w obszarze stopki, które przyczynia się do jeszcze większej sztywności ściany bocznej. Oprócz precyzyjnego dopasowania opony do felgi zapewnia to wyjątkowo sportową, bezpośrednią reakcję układu kierowniczego.

Firma Hankook stale inwestuje w badania i rozwój, dzięki czemu jest dobrze przygotowana na zmiany w sektorze mobilności. Właśnie dlatego wielu wiodących producentów pojazdów wyposaża już swoje modele elektryczne i hybrydowe w opony Hankook do samochodów elektrycznych.

Zrównoważony rozwój stanowi dla producenta opon szczególnie istotny temat. Poszerzenie oferty opon dla pojazdów elektrycznych Hankook Tire jest również częścią wieloletniego zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój. Ponadto Hankook od sezonu 2022/23 będzie nowym wyłącznym dostawcą opon i partnerem technicznym Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. W tej prestiżowej serii Hankook będzie dostarczać wyjątkowo zrównoważone i energooszczędne opony do motorsportu.

Przegląd rozmiarów opon Hankook dla pojazdu Škoda Enyaq iV

tabela_hankook Hankook Tire

Źródło: Hankook Tire

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę