Nowe opony ciężarowe od Apollo Tyres

Apollo Tyres Ltd
28.7.2022

Firma Apollo Tyres rozszerza swoją ofertę uznanych opon do samochodów ciężarowych i autobusów EnduRace RD2 o dwa nowe rozmiary: 315/70 i 295/80.

Opony Apollo do zastosowań z zakresu transportu regionalnego, dostępne wyłącznie do 22,5-calowych kół (standard dla nowoczesnych opon do samochodów ciężarowych i autobusów), zapewniają lepszą przyczepność i osiągi w każdych warunkach pogodowych, a także mniejszy opór toczenia oraz większą trwałość. 

Produkowany w Europie model EnduRace RD2 to wysokiej klasy, a jednocześnie przystępne cenowo rozwiązanie dla przewoźników, które sprawdzi się w transporcie średnio- i dalekodystansowym. Opony oferują niezrównaną przyczepność na mokrej nawierzchni 
i w warunkach zimowych oraz wzorową przyczepnością na śniegu, o której świadczy symbol „alpejski” (płatek śniegu na tle góry o trzech szczytach). 

Opona ma unikalną rzeźbę bieżnika z rowkami i wielokrawędziowymi blokami barku, co zapewnia optymalne osiągi na śliskich nawierzchniach. Zwiększona powierzchnia styku przekłada się na równomierne zużycie bieżnika, a przez to jednolity rozkład ciśnienia, co poprawia parametry trwałości i oporu toczenia. Wzmocniona osłona przyczynia się do poprawy trwałości, która jest o 170% większa, niż wymagają tego europejskie przepisy prawne, oraz do zwiększenia odporności na rozdarcia.

John Nikhil Joy, dyrektor ds. klastra opon do samochodów ciężarowych i autobusów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres, stwierdził: „Od czasu wprowadzenia na rynek w 2021 roku opony do ciężarówek EnduRace RD2 zapewniają najwyższy poziom przyczepności i trwałości w wysoce konkurencyjnym sektorze pojazdów ciężarowych i autobusów. Nieustanne powodzenie i utrzymujące się zapotrzebowanie na opony z serii EnduRace RD2 doprowadziły do wprowadzenia na rynek nowych wariantów produktu o wymiarach większych i mniejszych niż pierwotne. W przeciwieństwie do wielu innych producentów, którzy przed wprowadzeniem na rynek testują wyłącznie podstawowy rozmiar opon, firma Apollo Tyres przeprowadza dokładne testy wszystkich rozmiarów w trakcie całego procesu rozwoju produktu. Dzięki temu wszystkie nasze opony, w tym rozmiary dodane do oferty później, zapewniają klientom optymalne osiągi i oczekiwaną wartość”. 

 

W sierpniu zeszłego roku wprowadzono na rynek oponę EnduRace RD 2 w rozmiarze 315/80 R22.5, która cieszy się uznaniem w europejskim sektorze samochodów ciężarowych i autobusów. Wariant 315/70 R22.5 zostanie wprowadzony na rynek w lipcu bieżącego roku, a wariant 295/80 R22.5 — w marcu 2023 r. W 2024 roku firma Apollo Tyres wprowadzi również drugą generację 17,5-calowych opon, które są obecnie używane przez około 15% użytkowników w europejskim sektorze pojazdów ciężarowych i autobusów. 

Na podstawie informacji prasowej firmy Apollo Tyres Ltd.
 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę