Nissens sponsorem zespołów w wyścigach ciężarówek Goodyear FIA European Truck Racing Championship 2023

Nissens sponsorem zespołów w wyścigach ciężarówek Nissens

Wyścigi ciężarówek Goodyear FIA European Truck Racing Championship po raz pierwszy odbyły się w Polsce, na Torze Poznań, w dniach od 23 do 25 czerwca br. 

Marka Nissens jest oficjalnym sponsorem teamów wyścigowych, m.in. teamu T Sport Bernau oraz Teamu Hahn-Racing, które stosują produkty Nissens do układów chłodzenia swoich wyczynowych ciężarówek. Przykładowe parametry wyścigowego ciągnika siodłowego, w którym użyte są produkty Nissens to: moc 1200 KM, moment obrotowy 6000 Nm, przyspieszenie 60-160 km/h 4,5 s.

Ta moc silnika wymaga wyjątkowego chłodzenia od firmy Nissens! Nissens od wielu lat wspiera zawodników w motorsporcie ciężarowym: merytorycznie, technicznie i produktowo. Dlatego aż 9 z 15 zespołów postawiło na niezawodną jakość systemów chłodzenia, które z roku na rok zdają egzamin w tak ekstremalnych warunkach! 

Nissens_na wyscigach Nissens

Zapytaliśmy głównego inżyniera zespołu T Sport Bernau, dlaczego wybrano Nissens? 

Chodzi o jakość. Jakość jest, wg naszego doświadczenia lepsza, niż cokolwiek innego dostępnego na rynku w seryjnej produkcji i kontynuuje: – Jeżeli zdarzyło się nam uszkodzić chłodnicę, możemy odezwać się do  któregokolwiek dystrybutora Nissens, podać numer seryjny części i jeśli nawet nie ma tej części na stanie to zostanie ona dostarczona przez Nissens do nas następnego dnia. Właśnie dlatego staramy się używać jak najwięcej wysokiej jakości, niezmodyfikowanych części, projektując pojazd wyścigowy.

Wysoka wydajność w standardowych produktach Nissens – dokładnie to hasło reklamowe Nissens zostało potwierdzone podczas zeszłego weekendu na Torze Poznań.

Pogoda w Poznaniu dopisała. Dwa intensywne dni wyścigów ciężarowych już za nami. Na tor w Poznaniu zawitało 15 zespołów z różnych zakątków świata: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Hiszpanii. Podczas wydarzenia nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Wyścigi odwiedziło tysiące osób i specjalistów z branży ciężarowej, a marka Nissens zaprosiła do namiotu swego teamu wielu klientów i partnerów biznesowych, aby zanurzyli się w atmosferę kipiących emocji podczas tak niezwykłego wydarzenia!

Rozmowy z członkami zespołu wyścigowego, udział w przeglądzie technicznym pojazdu, sesja zdjęciowa z kierowcami i ciężarówkami, spotkanie m.in. z ambasadorem i ekspertem marki Nissens – Adamem Klimkiem – to wszystko było możliwe tylko na torze w Poznaniu w miniony weekend! Dziękujemy wszystkim obecnym za atmosferę, zaufanie i świetną zabawę! Mamy nadzieje, że Polska na stałe zawita do corocznego kalendarzu Goodyear FIA European Truck Racing Championship. 

Źródło: Nissens

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę