Nissan stawia bezpieczeństwo samochodów elektrycznych na 1. miejscu

Nissan stawia bezpieczeństwo elektryków na 1. miejscu Nissan News

Nissan uznaje bezpieczeństwo za priorytet i nie ustaje w wysiłkach na rzecz ograniczenia liczby wypadków śmiertelnych z udziałem pojazdów marki, w tym samochodów elektrycznych.

  • Nissan ARIYA został poddany niezwykle rygorystycznym testom w celu zapewnienia ekscytującej jazdy i zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa;
  • Ocenie poddano ponad sto elementów i przeprowadzono 400 testów bezpieczeństwa, aby upewnić się, że ARIYA sprawdzi się na każdym rynku.

W listopadzie 2021 r. Nissan zaprezentował program Nissan Ambition 2030 – długoterminową wizję firmy na rzecz rozwoju mobilności i stworzenia czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata. Bardzo ważnym krokiem w realizacji tego celu jest poddanie każdego pojazdu marki – w tym nowego elektrycznego crossovera Nissana ARIYA – rygorystycznym testom zderzeniowym, aby zagwarantować spełnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa w przypadku kolizji.

W Nissan Technical Centre w Atsugi w Japonii zespół inżynierów poddał flagowy, elektryczny model Nissana setkom kompleksowych testów zderzeniowych, sprawdzając wytrzymałość na uderzenie przodem, bokiem i tyłem, a także przeprowadzając symulacje wypadków z udziałem pieszych. Wystarczy zaledwie 1/1000 sekundy, aby upewnić się, że ARIYA spełnia rygorystyczne standardy, które wyznaczyła sobie marka.

W modelu ARIYA poddajemy ocenie ponad sto poszczególnych elementów. Nissan ARIYA jest przeznaczony do sprzedaży na wielu światowych rynkach, dlatego przeprowadziliśmy ponad czterysta różnych testów już od wczesnych faz opracowywania produktu aż do momentu jego premiery rynkowej.

Powiedział Gen Tanabe z Zespołu ds. Oceny Bezpieczeństwa Biernego.

Podczas testu inżynierowie Nissana mierzą siłę uderzenia w karoserię i komponenty konstrukcyjne samochodu, a także jego skutki dla kierowcy i pasażerów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu manekinów o różnych rozmiarach oraz rodzajach sylwetek wyposażonych w liczne czujniki, które rejestrują poziom obrażeń najważniejszych części ciała.

Ariya_Crash_Test Nissan News

Do modelu ARIYA udało się dostosować wiele procedur testowych opracowanych dla Nissana LEAF. Pozwoliło to marce na opracowanie własnych standardów w zakresie bezpieczeństwa, nierzadko bardziej rygorystycznych niż te, wynikające z obowiązujących przepisów. Przykładowo, inżynierowie ds. bezpieczeństwa musieli zadbać o to, by zamontowany w modelu ARIYA zespół akumulatorów wysokonapięciowych pozostał nieuszkodzony w przypadku zderzenia i uniemożliwił wyciek elektrolitu.

Źródło: Nissan News

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę