NexDrive dotarł do Polski. Jesteśmy trzecim krajem wdrażającym koncept

NexDrive w Polsce szybciej niż we Francji i w Niemczech Pixabay, Geralt
  • Alliance Automotive Group (większościowy udziałowiec Groupauto CEE) wdrożył koncept NexDrive na rynek Polski;
  • NexDrive jest międzynarodową siecią serwisów obsługujących pojazdy z napędami alternatywnymi – to pierwsza taka sieć w Polsce;
  • Koncepcja ma za zadanie w pełni przygotować, wyposażyć i wyszkolić warsztaty pod kątem serwisowania pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych;
  • Sieć EuroWarsztat pragnie zapewnić swoim partnerom biznesowym możliwość bycia prekursorem na rynku.

 

Dlaczego projekt rusza tak szybko?

Wielu twierdzi, że zmiany jeszcze nas nie dotyczą, a na polskich drogach samochodów elektrycznych czy hybrydowych jest zaledwie garstka.

Od 2035 roku na mocy unijnej dyrektywy wejdzie w życie zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi w Unii Europejskiej. Ile zatem serwisy mają czasu, aby zdobyć doświadczenie i zatrzymać klientów – przyszłych użytkowników pojazdów elektrycznych czy hybrydowych?

Swoimi spostrzeżeniami podzieli się właściciele EuroWarsztatów, którzy wyrazili chęć uczestnictwa we wdrażaniu projektu NexDrive:

Jest takie powiedzenie, które mówi: „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. I w naszej branży jest ono wyjątkowo aktualne. Niektórych rzeczy nie da się zrobić bardzo szybko. Zarówno przygotowanie, wyposażenie serwisu, jak i ugruntowanie odpowiedniej wiedzy technicznej, to procesy wymagające poświęcenia sporej ilości czasu oraz równie sporych nakładów finansowych. Każdy serwis, który zacznie lub już zaczął przygotowywać się do tych zmian, nie tylko nie odczuje wielu niedogodności, ale ma także szanse stać się liderem na lokalnym rynku i pozyskać wielu nowych klientów – mówi Adam Stępień, właściciel EuroWarsztatu Arscar i uczestnik projektu NexDrive.

NexDrive_serwis_nowoczesny_warsztat_samochodowy Źródło: NexDrive

Jesteśmy na początku drogi związanej za obsługą i naprawą samochodów hybrydowych i elektrycznych, więc kto pierwszy ten lepszy. NexDrive to przyszłość, jeżeli nie chcemy zostać w tyle, to mamy gotowe rozwiązanie, z którego należy skorzystać już dzisiaj – dodaje Łukasz Worwa, właściciel jednego z EuroWarsztatu i uczestnik projektu.

Wdrożenie koncepcji NexDrive momentalnie daje warsztatom przewagę. To pakiet nieocenionych korzyści w postaci:

  • Fachowych porad i profesjonalnych szkoleń;
  • Kompleksowego wyposażenia;
  • Wyselekcjonowanych ofert na specjalistyczny sprzęt;
  • Precyzyjnego oznaczenia i wizualizacji serwisu;
  • Wsparcia na każdym etapie rozwoju.

NexDrive to pionierskie rozwiązanie poparte doświadczeniem i wiedzą. Polska jest trzecim krajem na świecie wdrażającym projekt. Niebawem w szeregi sieci dołączą: Wielka Brytania, Niemcy i Francja. 

NexDrive to bez wątpienia ogromna szansa dla serwisów chcących się rozwijać, ale przede wszystkim dla tych, którzy chcą być przygotowani na nieuniknione zmiany. To gwarancja bycia pionierem, kiedy te zmiany już nadejdą.

Źródło: Groupauto CEE

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę