Mobil 1 prezentuje pięć emocji prosto z toru wyścigowego

ExxonMobil
29.7.2022

Producent olejów silnikowych Mobil 1 we współpracy z zespołami wyścigowymi Oracle Red Bull Racing oraz Porsche przygotował serię materiałów wideo, poświęconych emocjom jakie towarzyszą rywalizacji i sukcesom utytułowanych kierowców i zespołów. To #ambicja, #pragnienia, #zaangażowanie, #determinacja oraz #pasja. Filmy będą dostępne na kanałach Mobil 1 w mediach społecznościowych.

Kierowcy wyścigowi i członkowie zespołów, którzy przed kamerą opowiadają o swoich osobistych emocjach to Max Verstappen (aktualny Mistrz Świata Formuły 1), Kevin Estre (kierowca zespołu fabrycznego Porsche WEC), Christian Horner (dyrektor zespołu Formuły 1 Oracle Red Bull Racing), Sergio Perez (kierowca F1 Oracle Red Bull Racing) oraz Alexander Stehlig (szef operacyjny Porsche ds. FIA WEC).

Zaangażowanie w moim przypadku to coś bardzo naturalnego. Zawsze bardzo angażuję się w jazdę i wszystko, co robię,” wyjaśnia Kevin Estre, kierowca zespołu fabrycznego Porsche, który startuje w wyścigach długodystansowych WEC.

Materiały filmowe w ramach kampanii „Performance Comes From Within” będą publikowane sukcesywnie podczas tegorocznego sezonu wyścigowego na kanałach społecznościowych Mobil 1 – m.in. na platformie YouTube oraz Facebooku.

Mobil 1 od wielu lat towarzyszy zespołom wyścigowym oraz wnosi wkład w ich największe sukcesy. Wiemy, że utrzymanie się na szczycie i sięganie po tytuły wymaga ambicji, zaangażowania, pragnienia, determinacji i pasji. Niezależnie czy jesteś kierowcą fabrycznym Porsche, Mistrzem Świata Formuły 1 czy amatorem, który pracuje nad swoim wyczynowym autem w przydomowym garażu” – mówi Filip Rotgeri, EAME OEM Advisor z ExxonMobil. „Podobnie jak wysoka jakość oraz osiągi pochodzą z wnętrza oleju silnikowego, tak samo sukcesy w sportach motorowych biorą się z tego, co nosimy w sercu – z naszych emocji wobec motoryzacji i wyścigów”. 

Mobil 1 tworzy historię sportów motorowych

Historia marki Mobil 1 w sportach motorowych sięga wczesnych lat 70-tych i rywalizacji w rajdach samochodowych. W 1978 roku, dzięki współpracy z zespołem Williamsa, Mobil 1 oficjalnie pojawił się na torach w Formuły 1, a w 1987 roku również w serii NASCAR, za sprawą sponsorowania samochodu nr 27 Rusty'ego Wallace'a.
Już od ponad trzech dekad Mobil 1 towarzyszy sukcesom kolejnych pokoleń kierowców Formuły 1. Aktualnie jest oficjalnym partnerem Oracle Red Bull Racing w zakresie środków smarnych. Od 2017 roku, w ramach współpracy z tym utytułowanym zespołem, dostarcza oleje wyścigowe Mobil 1 oraz zapewnia wsparcie inżynieryjne przez cały sezon wyścigowy. Formuła 1 od zawsze była dla Mobil 1 najlepszym poligonem doświadczalnym. Innowacje z toru wyścigowego od lat są wykorzystywane w produkcji olejów silnikowych dla milionów kierowców na całym świecie. Rozwojowi nowych technologii sprzyja również obecność na torze wyścigowym F1 mobilnego laboratorium ExxonMobil. Dzięki temu zespół Oracle Red Bull Racing może na bieżąco śledzić pracę najważniejszych elementów bolidu podczas wyścigowego weekendu.
Z kolei Porsche i Mobil 1 współpracują ze sobą od 1996 roku. Przez ponad 25 lat łączą siły, aby podnosić osiągi i rozwijać technologie, który mają swój udział w sukcesach zespołów Porsche. Nic nie ilustruje lepiej synergii między obiema markami, niż wsparcie Mobil 1 dla serii wyścigowej Porsche Supercup. Stosowanie tego samego oleju silnikowego, który sprawdza się na torze wyścigowym, przynosi właścicielom Porsche znaczące korzyści. To wyjaśnia, dlaczego ponad milion pojazdów Porsche zostało fabrycznie napełnionych tym samym olejem Mobil 1 klasy 0W-40.

 

Informacja prasowa ExxonMobil

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę