Młodzi adepci lakiernictwa w akcji: Szkolenie w Continental Słupsk

Młodzi adepci lakiernictwa w akcji: Szkolenie w Continental Grupa CSV

W siedzibie Kia Continental w Słupsku odbyło się jesienne, całodniowe szkolenie dedykowane młodym lakiernikom. Celem warsztatów było zaprezentowanie uczniom Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych  „Mechanik” nowych metod pracy i dostępnych aktualnie technologii lakierniczych. Przedsięwzięcie to wynikało ze współpracy szkoły z marką Kia Continental i stanowiło – jak twierdzą organizatorzy – wkład w kształtowanie przyszłości branży. Cała nadzieja bowiem w młodych lakiernikach! 

Szkolenie rozpoczęło się od solidnej dawki teorii. Młodzi uczestnicy mieli okazję poznać zasady BHP obowiązujące w lakierniach oraz zgłębić wiedzę na temat różnorodnych produktów stosowanych w procesie lakiernictwa. Wykłady prowadzone przez doświadczonych techników pełne były praktycznych wskazówek i przykładów z prawdziwego życia.

Grupa CSV

Po teoretycznym wprowadzeniu, przyszedł czas na najbardziej ekscytującą część: praktykę. Każdy uczestnik otrzymał do pracy swoją część samochodowej karoserii, co pozwoliło uczniom na samodzielne przetestowanie nabytych umiejętności. Pod czujnym okiem techników, młodzi lakiernicy przystąpili do procesu naprawy lakierniczej. To była doskonała okazja do przećwiczenia każdego etapu lakierowania i do zdobycia cennego, praktycznego doświadczenia.

Nagrody i certyfikaty

To nie koniec atrakcji! Całe szkolenie zostało zakończone testem wiedzy, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani upominkami oraz certyfikatami ukończenia kursu. Głównymi nagrodami wyróżnieni zostali dwaj uczestnicy szkolenia. Otrzymali też oni zaproszenie na dwudniowe, profesjonalne szkolenie lakiernicze, które odbędzie się w nowoczesnym Centrum Szkoleniowym ICRC w Szczecinie. To szansa dla młodych adeptów, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności lakiernicze.

mlodzi_lakiernicy_nagrodzeni Grupa CSV

Owocna współpraca

To nie pierwsza współpraca marki Kia Continental Słupsk i Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych „Mechanik” w Słupsku. Podobne szkolenie odbyło się rok temu, co dowodzi zaangażowania marki w rozwijanie branży lakierniczej. Ta inicjatywa jest efektem współpracy trzech stron:

  • Dyrekcji i kadry pedagogicznej Szkoły „Mechanik”, które dążą do podnoszenia umiejętności swoich uczniów,
  • Continental Słupsk, które działa na rzecz podnoszenia kwalifikacji młodych adeptów lakiernictwa,
  • Grupy CSV, która od wielu lat zajmuje się szkoleniem lakierników w całej Polsce.

Film: Lakiernicy Przyszłości – Młodzi Adepci Lakiernictwa w Akcji / Szkolenie Lakiernicze dla uczniów

Organizatorzy zgodnie podkreślają, że lakiernictwo bardzo zmienia się na przestrzeni lat, a odpowiednie zastosowanie produktów i technologii lakierniczych są konieczne do prawidłowego wykonania naprawy. Wszyscy uczestnicy szkolenia wykazali się dużym zaangażowaniem – to w nich pokładana jest nadzieja na rozwój branży. 

Więcej zdjęć z wydarzenia: na profilu Grupy CSV

Źródło: Grupa CSV

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę