Mistrzyni Polski, Anna Gańczarek-Rał w barwach Valvoline podczas Wyścigu Mistrzów FIA Hill Climb Masters w Portugalii

Mistrzyni Polski, Anna Gańczarek-Rał w barwach Valvoline VTD – Valvoline
13.10.2021

VTD – dystrybutor olejów i smarów Valvoline wspierał Annę „Ganczi” Gańczarek-Rał podczas prestiżowego wyścigu FIA Hill Climb Masters, który odbył się w dniach 8-10 października 2021 r. w Portugalii. „Ganczi” wystartowała w Wyścigu Mistrzów jako jedyna Polka, uzyskując świetny wynik 1:42,506 min.  

FIA Hill Climb Masters to prestiżowe zawody organizowane co 2 lata, w których rywalizuje elita światowych kierowców wyścigowych. Nazywane są swoistą olimpiadą dla kierowców wyścigów górskich.

Ostatni pojedynek mistrzów rozegrał się w miniony weekend i była to już 4. edycja tej imprezy. Gospodarzem wydarzenia zostało, malowniczo położone, miasto Braga na północy Portugalii.

FIA Hill Climb Masters to zawody zorganizowane na najwyższym światowym poziomie. Warto na nie czekać, bo zawsze są wspaniałym ukoronowaniem sezonu. Oprócz rywalizacji sportowej, FIA Hill Climb Masters to niesamowita atmosfera, którą tworzą kierowcy z całego świata i tysiące kibiców. Dla mnie była to okazja, by spotkać się z niektórymi z nich już po raz drugi i porównać swój progres od czasu poprzedniej edycji, zwłaszcza że tegoroczna trasa była wyjątkowo szybka

– mówi Anna Gańczarek-Rał.

W tym roku w biało-czerwonych barwach wystąpiło aż 14 kierowców i była to rekordowa liczba zawodników z naszego kraju, którzy zostali wyłonieni w zawodach międzynarodowych w mijającym sezonie. Polacy, typowani na faworytów, ostatecznie zdominowali rywalizację w trzech grupach. W kategorii pierwszej, czyli wśród samochodów z zamkniętym nadwoziem, zajęli wszystkie stopnie podium. Ania natomiast uzyskała świetny czas 1:42,506 min. w ostatnim podjeździe finałowego wyścigu, zajmując 11. miejsce w grupie piątej i 10. w kategorii kobiet.

Zarówno kierowcy, ich zespoły techniczne, jak i sponsorzy mocno wierzyli, że konsekwencja i zaangażowanie przełoży się na sukces całego teamu w tej prestiżowej rywalizacji.

Jak podkreśla Szymon Wróbel, Marketing Manager z firmy VTD, dystrybutora olejów i smarów Valvoline – Stoi za nami ponad 150-letnie doświadczenie Valvoline, pierwszej marki olejowej na świecie, która wspiera sporty motorowe od momentu ich powstania. Jako dystrybutorzy olejów i środków smarnych, a jednocześnie entuzjaści pojazdów na dwóch i czterech kołach, staramy się pielęgnować te tradycje, wspierając sportowców w ich rywalizacji w Polsce i na zawodach międzynarodowych. Cieszymy się, że możemy pracować z Anią „Ganczi” Gańczarek i jesteśmy dumni z jej sukcesu i progresu, jaki osiągnęła na przestrzeni ostatnich kilku lat. Przypominam, że Ania debiutowała w tym sporcie zaledwie w 2018 roku, już wówczas startując w Reprezentacji Polski w międzynarodowych zawodach – dodaje.

Oleje i chemia techniczna Valvoline dla profesjonalistów to główna gałąź działalności VTD. Ofertę dystrybutora dopełniają filtry LUCAS oraz środki antykorozyjne Tectyl.

Źródło:VTD/Valvoline

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę