Michelin CrossGrip z nowymi rozmiarami opon rolniczych

Michelin CrossGrip z nowymi rozmiarami opon rolniczych Michelin

W sprzedaży pojawiły się dwa nowe rozmiary opon z gamy Michelin Crossgrip. Ten uniwersalny model do maszyn rolniczych oraz przeładunkowych łączy komfort użytkowania, efektywność energetyczną z uniwersalnym zastosowaniem na różnorodnych nawierzchniach.

Gama Michelin CrossGrip do zastosowań rolniczych i przeładunkowych poszerza się o dwa nowe rozmiary400/70R20 i 480/80R26 – przeznaczone dla szerokiego spektrum pojazdów. Opony szczególnie dobrze sprawdzą się w mini ładowarkach, ładowarkach teleskopowych oraz ciągnikach rolniczych o mocy do 200 KM.

Gama Michelin CrossGrip to kompaktowe opony do uniwersalnego i wszechstronnego zastosowania na drogach, trawie i śniegu przez cały rok. Pod względem technologicznym Michelin CrossGrip wyróżnia się głębokim bieżnikiem i zupełnie nową mieszanką gumową, która:

  • gwarantują osiągi niezależnie od warunków atmosferycznych;
  • zapewniają komfort użytkowania i bezpieczeństwo operatorom maszyn;
  • oferują doskonałą przyczepność na śliskich nawierzchniach;
  • zwiększają produktywność i możliwości zastosowania.

Konstrukcja radialna Michelin CrossGrip zapewnia maksymalną zwrotność na twardych nawierzchniach i przy dużych prędkościach. Dzięki niskim oporom toczenia opona optymalizuje efektywność energetyczną maszyn, niezależnie od tego, czy są one napędzane silnikami spalinowymi czy elektrycznymi. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa, a także zwiększenie zasięgu pojazdu elektrycznego.

Nowa gama Michelin CrossGrip została poddana dogłębnym i rygorystycznym testom mającym na celu ocenę przyczepności i hamowania na ubitym śniegu, w których uzyskała oficjalny certyfikat M&S1. Potwierdza on, że opona jest niezawodna podczas użytkowania w warunkach zimowych.

Źródło: Grupa Michelin 

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę