Mercedes wznawia produkcję na Węgrzech

Produkcja samochodów Mercedes-Benz na Węgrzech wznowiona
29.4.2020

Koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz poinformował na Facebooku, że od 28 kwietnia rozpoczął wznawianie produkcji w zakładzie w Kecskemecie w środkowych Węgrzech.

Po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa dziś stopniowo wznowiliśmy produkcję w zakładzie w Kecskemecie. Podczas stopniowego uruchamiania fabryki praca będzie się odbywała najpierw na jedną, a potem na dwie zmiany – ogłoszono na Facebooku.

W zakładzie będą obowiązywać nowe zasady higieny, a każdemu pracownikowi zapewniony zostanie dostęp do maseczek wielorazowego użytku. Zwiększona będzie także częstotliwość autobusów, które jeżdżą do fabryki. Ponadto otworzono ścieżkę rowerową, którą można dojechać do miejsca pracy z centrum miasta. Po przywróceniu dwuzmianowej pracy zostanie wprowadzona przerwa, by pracownicy z obu zmian nie stykali się ze sobą.

Źródło: Mercedes-Benz

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę