Marek Roguszka nowym Prezesem Exide Technologies S.A., Maciej Zalita – Członkiem Zarządu Spółki

Marek Roguszka nowym Prezesem Exide Technologies S.A. Exide Technologies
22.3.2022

Na podstawie uchwały Rady Nadzorczej funkcję Prezesa Zarządu Spółki Exide Technologies S.A. objął Marek Roguszka. Jednocześnie Plant Manager, Maciej Zalita, został powołany na stanowisko Członka Zarządu Spółki i będzie odpowiedzialny za część produkcyjną.

Marek Roguszka ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Od prawie 12 lat  pracuje w Exide Technologies S.A., początkowo na stanowisku Corporate Counsel, a następnie – pełniąc funkcję Senior Corporate Counsel.

Prezes Zarządu Spółki Exide Technologies S.A. jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Gospodarki Unii Europejskiej na Uniwersytecie we Wrocławiu. Jest członkiem Zarządu Exide Technologies SSC sp. z o.o., aktywnie działa również na rzecz Stowarzyszenia Producentów Akumulatorów i Baterii w Polsce, współpracującym z europejskim stowarzyszeniem EUROBAT.

Marek Roguszka prywatnie jest wielbicielem podróży, koszykówki, a także fanem motoryzacji, a w szczególności przejażdżek motocyklowych. Pasjonuje się także fotografią.

Marek Roguszka nowym Prezesem Exide Technologies S.A., Maciej Zalita – Członkiem Zarządu Spółki zdjęcie w treści artykułuMaciej Zalita, nowy Członek Zarządu Spółki, ma bogate doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania produkcją. W Exide Technologies S.A. pełni rolę Plant Managera. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ukończył także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Jego hobby to turystyka górska i wspinaczka oraz gra w squasha. Doskonale odnajduje się również w świecie finansów.

Źródło: Exide Technologies

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę