AutoExpert
Reklama
Reklama

Maciej Oleksowicz z nowym pakietem akcji Inter Cars

Preview
Inter Cars
4.1.2021
Reklama
Reklama

W dniu 31 grudnia 2020 roku Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars, największego europejskiego niezależnego dystrybutora części motoryzacyjnych, notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, nabył pośrednio pakiet 26,30% akcji tej Spółki.

Spółka poinformowała o tym zdarzeniu na podstawie stosownych zawiadomień. Nabycie nastąpiło w drodze darowizny wszystkich udziałów rodzinnej spółki inwestycyjnej OK Automotive Investments B.V. z siedzibą w Amsterdamie, której dokonał Krzysztof Oleksowicz, współzałożyciel Inter Cars i ojciec Macieja Oleksowicza.

Reklama

Krzysztof Oleksowicz jest współzałożycielem firmy Inter Cars. Przez wiele lat sprawował funkcję jej Prezesa i Członka Zarządu Spółki, a do końca 2019 r. odpowiadał za strategię firmy. Obecnie nadal blisko współpracuje z Zarządem Inter Cars w charakterze doradcy strategicznego.

Maciej Oleksowicz od 1 lipca 2016 roku zasiada w Zarządzie Spółki, zaś od 1 maja 2017 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Inter Cars.

Powiązane firmy

Reklama

Po rezygnacji Krzysztofa Oleksowicza z pełnienia funkcji w Zarządzie Spółki, przekazanie rok później synowi przez ojca pakietu akcji Inter Cars stanowi element wieńczący proces sukcesji pokoleniowej w rodzinie współzałożyciela Spółki.

Źródło: Inter Cars

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama